Люди і події що здивували Умань та країну

0
1312

Найцікавіші події року, що відбулися і ще продовжуються. Через них про Умань говорили центральні газети і телеканали.
Будинок влади – у «Дім 2»
Ідея перетворити роботу міськвиконкому – у серіал, який зможуть дивитись будь-хто з уманчан і бачити, що роблять чиновники, їх силу і слабкості, належить молодому заступнику міського голови Максиму Полякову. Зробити владу прозорою… у прямому сенсі слова, планують скляними стінами та веб-камерами. Ще займаючись громадською роботою він хотів встановити в кабінеті міського голови та в ДАІ веб-камери – аби кожен з уманчан через мережу Інтернет зміг подивитись, як працюють начальники. Тепер у його кабінеті, що колись належав Галині Пруднікової, дві камери. А на першому поверсі міськвиконкому, де нині гардероб, будують скляний офіс – для єдиного дозвільного центру, в якому усі бажаючі відкрити власний бізнес зможуть отримати чи здати усі необхідні документи. Без бюрократії, хабарів і «блату». Ідея вже викликала невдоволення деяких можновладців та підтримку в громадських організацій – ті кажуть що владі давно пора працювати «на людях», бо по деяких рішеннях незрозуміло, що ж робили чиновники – думали чи горілку пили. А «прозорість» за прикладом Грузії поширити на всі кабінети органів влади й міліцію.

100-кілограмовий весільний торт став героєм телеканалу «1+1»Люди і події що здивували Умань та країну
Його спекли на «Уманьхлібі» для байкерського весілля у травні. Прожив лише 20 годин. З’їли… за 10 хвилин. І лише у перший четвер 2012 року телеканал «1+1» назвав його тортом «№1». Хоча серед конкурентів було біля півсотні весільних тортів, що приймали участь у шоу «4 весілля». І хоча уманський торт коштував дешевше, ніж привезений на літаку торт від паризьких кондитерів чи не такий ефектний, як торт-рулетка, виріб уманчан переміг завдяки смаку: він сподобався байкерам, нареченим, знімальній групі. Таким тортом «Уманьхліб» довів – уманчани знають як зробити життя солодким.

Владислав Чабанюк: ноги в глині і «Казка про Чорного козака» Люди і події що здивували Умань та країну
Археолог із Легедзино, що займається розкопками трипільських селищ та завідує музеєм Трипілля, змусив багатьох відомих людей і французького мільйонера Бертрама Костазамазати ноги в українській глині. У минулому році він разом із селянами, студентами і відомими людьми добудували єдину в Україні трипільську хату, власними ногами замішуючи глину за стародавнім рецептом. І зняв фільм «Казка про Чорного козака», бюджет якого склав більше 200 тисяч гривень. Його героями стали студенти-уманчани, американська кінорежисерка Наомі Умань та Сашко Лірник – ще один уманчанин, який прославився своїми казками.

Найтверезіше весілля рокуЛюди і події що здивували Умань та країну
Безалкогольно-вегетаріанське весілля Юрія і Любові Дробілко, що відбулося 13 лютого 2011 року стало культурним шоком для багатьох уманчан: на столах ні граму горілки і м’яса. Мальчішнік – у спортзалі, безалкогольне шампанське на столах, негр-тамада та реп від уманської копії Майка Тайсона – усе це перетворило весілля у саме «тверезе» і веселе весілля року. Хоча коли Юрій познайомився з йогою завдяки Лени та Павла Сторожук, він навіть не підозрював що це перетвориться у захоплення життя. Тепер у Юрія і Любові народився син Радомір, пологи відбувались вдома. Закохані продовжують займатись йогою, створили «йога-центр» і допомагають уманчанам забути за погані звички й зміцнювати своє здоров’я.

Француз, що шукав на Уманщині свою родину
22-річний Хюго Канелла, з айфоном в руках, генеалогічним деревом та фотоапаратом у рюкзаку, приїхав до Умані з Парижу щоб… знайти свою рідню, яку розкидала по світу війна. Як з’ясувалось, у жилах француза тече українська кров. Спочатку сліди вели на Уманщині і до пошуків підключились уманські екстремали і археологи. Згодом родину знайшли: у селі Тишківка під Прилуками та в двоюрідних братів і сестер в Луганську. Уже приїхавши назад до Парижу він напише – найцікавіше було на Уманщині.