Лякають собак, жеруть кукурудзу: дикі кабани окупували село Поташ

0
505

У селі Поташ Уманського району місцеві жителі зафільмували, як зо два десятки диких кабанів вештаються вулицями. Водночас, люди зізнаються, що для них це вже не дивина. Тварини вже другий рік поспіль тероризують село.

Про це пише «Умань.info».

– Нещодавно витоптали мені озиму цибулю, – розповідає поташанка Ольга Анатоліївна. – Але не тільки мені. Де хотіли, там і ходили. Але більше паслися на полі з кукурудзою. Фермеру чималих збитків наробили. Більше витоптали, ніж поїли. По декілька разів на день їх бачила. Ходили по дорозі, купалися в калюжах. А це ось кілька днів тому люди знову їх помітили. На краю села десь у покинутих хатах живуть. Людей вже не бояться. Наче не в селі живемо, а в зоопарку.

Від диких свиней страждають села двох громад.

– Вони шкодять в Рогах, Паланочці, Мошурові та Романівці, окрім Поташі, – каже колишній сільський голова Поташі Сергій Тарамбула. – Потрібно, щоб керівництво щось почало робити. Але ж і вистріляти, щоб зменшити поголів’я, не можна. Штрафи великі. Десь зайде до якогось дядька на город, той замахнеться сокирою і поліція одразу буде в нього. Нікому за селянина заступитись.

Окрім кабанів, на полі помітили й оленів. Селяни підозрюють, що тварини могли вирватись із вольєрів місцевого агропідприємства. Таке траплялось і раніше. Звірів тоді відловили й повернули назад.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я