На Черкащині вперше під час гасіння пожежі використали тепловізор ― ВІДЕО

0
255

Вперше під час ліквідації пожежі на Черкащині рятувальники застосували тепловізійну камеру. Пристрій дозволяє знаходити людей і осередок пожежі серед вогню та диму, а також у приміщеннях зі складним плануванням. При цьому вогнеборцям не доводиться зайвий раз ризикувати життям.

Речник управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Черкаській області Костянтин Проценко зазначив, що такі тепловізори вже давно стали буденною річчю для пожежних команд країн ЄС та США.

Застосування тепловізорів дозволяє безпомилково визначати напрямок бойових дій, а також удвічі швидше виявляти осередок загоряння та проводити пошуково-рятувальні роботи у задимлених приміщеннях.

Варто зазначити, що у середньому вогнеборці перебувають у задимленому приміщенні впродовж 20-25 хвилин.  

«За цей час вони повинні у важких психологічних та часто фізичних умовах суцільного задимлення, високих температур та впливу відкритого вогню обстежити приміщення, знайти та провести евакуацію у безпечне місце потерпілих», ― зазначив Костянтин Проценко.

За допомогою тепловізора можна скоротити тривалість перебування вогнеборців у задимленому приміщенні до 10 хвилин. Враховуючи, що час порятунку часто вимірюється секундами, цей фактор є дуже важливим.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я