На Черкащині найпосушливіший період за останні 30 років, – метеоролог

0
99

На Черкащині несприятливі умови для початку сівби озимої пшениці. Нині запаси продуктивної вологи в 0-20 см шарі ґрунту не перевищують 1-5 мм, подекуди на Черкащині ґрунт сухий.

Про це Суспільному повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За словами пана Постриганя, Черкащина цього року переживає найскладнішу ситуацію за останні 30 років, як для формування врожаю пізніх сільгоспкультур, в першу чергу кукурудзи. Надзвичайно несприятливі умови для формування вологозапасів ґрунту та сівби озимої пшениці.

Кліматично обґрунтованими строками сівби є 15-25.09. Станом на 10 вересня запаси продуктивної вологи в 0-20 см шарі ґрунту не перевищують 1-5 мм, подекуди ґрунт сухий. Лише в окремих районах північного заходу області, зокрема Жашківському, де в кінці серпня випали продуктивні дощі кількістю 44 мм, запаси продуктивної вологи знаходяться на рівні достатніх значень і в 0-10 см шарі становлять 11 мм, в 0-20 см – 24 мм.

За словами головного синоптика області, дефіцит опадів із початку літа становить 25-70%. Тож у сукупності з підвищеним температурним фоном призвело до жорсткої посухи на Черкащині. Що позначилося на водності річок.

Тематичне фото з мережі Інтернет

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я