На Черкащині сходи гороху атакують бульбочкові довгоносики

0
573

Із площ багаторічних трав на сходи гороху проходить масова міграція бульбочкових довгоносиків (смугастий, щетинистий).

Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Найбільшої шкоди від шкідників слід очікувати за посушливої жаркої погоди під час фази культури сходи – галуження. Жуки вигризають по краях листків частинки овальної форми. Такий тип пошкодження має назву «фігурне об’їдання». Особливо шкідливе пошкодження сім’ядольних листків і точки росту.

Личинки бульбочкових довгоносиків після відродження проникають у ґрунт в бульбочки на корінцях, живлячись вмістом бульбочок, а потім – тканиною корінців. Пошкодження, яких завдають жуки й личинки, призводять до зниження врожаю гороху, погіршення якості насіння та зниження кількості азоту в ґрунті й рослинах.

У подальшому рослинам гороху завдаватимуть шкоди горохові попелиці, зерноїди, трипси та інші шкідники.

За перевищення довгоносиками порогу шкодочинності, а саме 10-15 жуків/м2 або один жук на 3-5 рослин, гороховим зерноїдом (2-3 жуки на 10 помахів сачка), попелицями (200 екз. на 10 п.с) трипсами (2 екз. на квітку) посіви гороху обробляють інсектицидами на основі діючих речовин: імідаклоприд+бета-цифлутрин, лямбда-цигалотрин та іншими згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» за регламентами існуючих технологій.

Застосовуючи засоби захисту рослин, варто пам’ятати:

  • захисні заходи слід проводити в тиху безвітряну погоду в ранкові та вечірні години;
  • не менше як за дві доби про час та місце проведення обробки необхідно обов’язково попереджувати голів ОТГ, старостів сіл і селищ, населення села та пасічників;
  • на оброблених ділянках обов’язково виставляють попереджувальні знаки.

При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватися загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я