На Христинівщині розслідують факт пошкодження дамби під час розкопок німецького танку

0
191

Христинівський відділ Уманської місцевої прокуратури здійснює процесуальне керівництво в кримінальному провадженні за фактом умисного пошкодження гідроспоруди під час археологічних розкопок в адміністративних межах села Осітна Христинівського району.

Кримінальне провадження відкрито за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 277 (пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів) та ч. 4 ст. 298 (умисне незаконне знищення або руйнування, або пошкодження об’єктів культурної спадщини) Кримінального кодексу України.

За версією слідства, в листопаді 2019 року представники громадського об’єднання під час розкопок танка періоду Другої світової війни умисно пошкодили дамбу за допомогою спецтехніки. В результаті неправомірних дій вказаних осіб гідроспоруда була приведена в непридатний стан.

Це порушило нормальний рух транспорту по дорозі через дамбу та створило небезпеку для життя жителів села. В Уманській місцевій прокуратурі наголосили, що у вказаному танку можуть знаходитися вибухонебезпечні предмети.

На гусеничний трактор, за допомогою якого здійснювали розкопки, було накладено арешт. Наразі встановлюються фактичні обставини події, перевіряється наявність дозвільних документів та підраховуються нанесені збитки для подальшого притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. По його завершенню прокуратура прийме остаточне рішення в межах чинного законодавства.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я