На порозі епідемії: в Умані зросла кількість хворих на кір

1
2091

За даними Міністерства охорони здоров’я наразі в Україні спостерігається епідемічний підйом захворюваності на кір. З початку 2018 року захворіло майже 47 тис. осіб, більшість з них діти. Зростання захворюваності на кір також зареєстровано у місті Умань.

За 2018 рік в Україні зареєстровано 15 смертей від кору, 10 серед дітей. Про це йдеться на сторінці Уманського міського центру первинної медико-санітарної допомоги у Facebook.

З початку 2018 року в Умані зареєстровано 47 випадків кору. З них 32 у дорослих та 15 випадків серед дітей. З 15 дітей, які захворіли, 12 не були щеплені проти кору.

Медики звертаються до уманчан з проханням не зволікати зі щепленням дітей проти кору. Лікарі наголошують, що вчасно проведена вакцинація захистить здоров’я дитини.

«Специфічних ліків проти кору не існує, лікування захворювання тільки симптоматичне. Під час хвороби значно знижується імунітет, тому існує ризик важких супутніх захворювань. Відмовившись від проведення вакцинації, ви наражаєте дитину на високий ризик захворювання з можливими важкими ускладненнями», ― наголосили медики.

Довідка.

Згідно з Календарем щеплень, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 18.05.2018 року № 947 «Про внесення змін до календаря щеплень в Україні» планові щеплення проти кору проводяться дітям у віці 12 місяців та 6 років.

Після введення вакцинації в Україні захворюваність на кір зменшилась більш ніж у 100 разів. Щеплення проти кору дозволило врятувати життя багатьом дітям. У період, що передував вакцинації, в Україні щорічно помирало близько 100 дітей.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я