На Уманщині зафіксували новий випадок сказу

0
1132

22 листопада у селі Шарин, що на Уманщині, зафіксували випадок сказу. Експертним висновком Черкаської РДЛ було підтверджено захворювання на сказ кішки.  Повідомляє «Уманський  портал».

Населений пункт, згідно з рішенням ДНПК при Уманській РДА № 13 від 22.11.2018  року, оголошений неблагополучною зоною. Загрозливі зони –  села Ропотуха, Ятранівка, Фурманка, Собківка, Текуча.

Варто зазначити, що сказгостре вірусне захворювання всіх теплокровних тварин, яке характеризується ураженням центральної нервової системи, нападами крайнього нервового збудження і розвитком паралічів і завжди закінчується летально. Хворіють тварини всіх видів і людина.

Симтоми:

  • зміни у поведінці: тварина виглядає сумною, пригніченою, забивається у темні кутки або в конуру, неохоче реагує на оклик господаря; в інших випадках тварина надто смиренна, не відходить від господаря, намагається лизати йому руки, обличчя (слина в цей час вже містить вірус);
  • поступово наростає агресивність, зникає відчуття страху, характерним є нестримний рух вперед;
  • напади буйства, які тривають декілька годин, змінюються періодами пригнічення, коли знесилена тварина нерухомо лежить. Але будь-яке подразнення викликає новий напад буйства;
  • спостерігаються напади судом;
  • розвивається параліч м’язів кінцівок, тулуба.

Загальна тривалість хвороби – 8 – 11 діб, але нерідко смерть наступає вже через 3 – 4 доби.

Фахівцями Уманської районної державної лікарні ветеринарної медицини на території Уманського району сумісно з представниками сільських рад активно проводиться щеплення домашніх тварин проти сказу.

Власники домашніх тварин зобов’язані надавати своїх улюбленців для огляду, діагностичних досліджень, профілактичних щеплень та обробок на вимогу посадових осіб Уманської  районної державної лікарні ветеринарної медицини, допущених порушень і відшкодування завданої ними шкоди.

За інформацією щодо можливості вакцинації домашніх тварин проти сказу та при появі підозрілої на сказ тварини необхідно звертатися до Уманської районної державної лікарні ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області за адресою: м. Умань, вул. Пушкіна, 26 Б, тел. (04744) 3–23–90.

Задля попередження розповсюдження захворювання на сказ у тварин на території  міста та району, Уманська районна державна лікарня ветеринарної  медицини наголошує на необхідності проведення щеплення тварин проти сказу, а також на необхідності обмежити контакт домашніх тварин із безпритульними.

Н.В. Кулакевич, начальник  Уманської районної державної лікарні  ветеринарної медицини 

 

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я