На Уманщині виникла загроза численних пожеж на відкритій території

0
12

З приходом весни на території Уманського району почастішали пожежі сухої трави та сміття. Це завдає значної шкоди навколишньому середовищу та населенню. У зв’язку з цим рятувальники закликають жителів Уманщини не провокувати пожежі у природних екосистемах.

Про це йдеться на сторінці Уманського районного відділу Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у соцмережі Facebook.

Для попередження численних пожеж на відкритій території фахівці Управління ДСНС посилили роз’яснювальну роботу з громадянами. Наразі рятувальники спільно з правоохоронцями проводять профілактичні рейди, під час яких закликають населення не провокувати пожежі у природних екосистемах.

«Подвірні обходи, під час яких рятувальники нагадують населенню про необхідність дотримання вимог пожежної безпеки під час господарювання на відкритих територіях і присадибних ділянках, відбуваються в кожному районі області», ― зазначили в Управлінні ДСНС України у Черкаській області.

Для запобігання пожежам на відкритій території потрібно дотримуватися простих протипожежних правил.

Перш за все, не можна розводити та залишати багаття у лісовій зоні під час пожежонебезпечного періоду. Також не слід випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках та розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями. Крім того, не можна залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

«Спалювання сухостою може спричинити тяжкі наслідки, такі як руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин, а також неконтрольоване поширення вогню. Крім цього, згідно зі статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за такі дії громадяни мають нести адміністративну відповідальність», ― наголошують рятувальники.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я