На зустрічі міської влади з лікарями запропонували способи вирішення матеріально-технічних проблем галузі охорони здоров’я міста

0
831

Медична галузь знаходиться у стані активного реформування. Вперше запропоновано кардинально нову систему здійснення лікування та профілактики хвороб у медичних закладах. Реформування не пройшло і повз нашого міста.

1 лютого була зреалізована зустріч міської влади,  лікарів, громадських активістів, підприємців та небайдужих уманчан, де кожен отримав змогу дізнатись відповіді на хвилюючі питання, а також запропонувати способи вирішення проблем галузі охорони здоров’я нашого міста.

Про перспективи розвитку галузі здоров’я міста Умань на 2018-2020 роки розповів начальник Відділу охорони здоров’я Уманської міської ради Ігор Григоренко. До основних змін, які очікує медична сфера міста належить : – впровадження державного гарантованого пакета медичної допомоги;

– запровадження принципу «гроші ходять за пацієнтом»;

– автономізація постачальників медичної допомоги;

– запровадження системи електронних карток хворих та інше.

На зустрічі міської влади  з лікарями запропонували способи вирішення матеріально-технічних проблем галузі охорони здоров’я міста

 – Для нас визначений пільговий період для реорганізації, відтак у 2018 році передбачена реорганізація первинної ланки медицини, а за 2019-2020 роки повинна бути реорганізована вже вторинна ланка медицини. Проблемних питань дуже багато і на все це потрібні кошти . – зазначив Ігор Григоренко.

 

 

 

Олександр Цебрій вказав на незадовільне фінансування медичної галузі.

На зустрічі міської влади  з лікарями запропонували способи вирішення матеріально-технічних проблем галузі охорони здоров’я міста

– З року в рік , фінансування на медицину держава зменшує і буде зменшувати надалі. Але медицина є в наших пріорітетах!. Ми не дочекаємось кошти з Міністерства чи з області.  Ми можемо купляти лише за кошти міського бюджету. – акцентував міський голова.

Лікарі висловили необхідність закупівлі нового сучасного обладнання, мотивуючи важкою технічною базою, на якій неможливо вчасно надати швидку допомогу хворому.

– Треба закупити сучасний томограф, тому що у людини з важким станом іноді є для життя лише 3 години. А черги у приватні кабінети розписані по тижнях. З 240 важкохворих – 50 людей помирає. Як допомогти такому хворому, якщо не має техніки? – вказав невролог Уманської міської лікарні Довганюк Микола.

Рішення щодо забезпечення медичних закладів необхідним було запропоновано самими уманчанами.

Містяни запропонували створити рахунок, на який  кожен житель міста зміг би перечислили кошти, адже всі розуміють, що в якийсь момент невідкладна допомога може знадобитись кожному з нас.

Також було вказано на наявні медичні заклади, які не використовуються в повній мірі  та запропоновано влаштувати аукціон на якому підприємці та інвестори змогли б придбати той чи інший заклад. А кошти від продажу повинні в повній мірі перейти на потреби медичної сфери.

По завершенню зустрічі міський голова Олександр Цебрій дав доручення профільним заступникам створити відповідні комісії, які займуться вирішенням проблем галузі охорони здоров’я.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я