Нашестя гризунів: на Черкащині виявили носіїв особливо небезпечних хвороб

0
773

Черкаський обласний лабораторний центр порахував кількість мишоподібних гризунів у лісах області та дослідив відловлені екземпляри в лабораторії. Аналізи виявили носіїв особливо небезпечних інфекцій ― туляремії, кишкових ієрсиніозів та псевдотуберкульозу.

Епізоотологічні обстеження територій Чорнобаївського, Золотоніського, Лисянського та Звенигородського районів відбулися восени 2018 року.

Обстеження проводила група лабораторного спостереження за природно-вогнищевими та трансмісивними інфекціями з метою моніторингу циркуляції збудників природно-вогнищевих інфекцій в довкіллі.

«За результатами проведеної роботи відловлено близько 270-ти екземплярів гризунів та відібрано 4 проби ґрунту. Середня чисельність дрібних ссавців була досить значною і складала 20,6% на 100 пастко/діб, в окремих лісових масивах досягала 55,0%, що на рівні показників минулого року», ― зазначається на сайті Черкаського обласного лабораторного центру.

За результатами лабораторних досліджень інфікованість відловлених мишоподібних гризунів збудником туляремії становила 1,1%. При дослідженні гризунів на кишкові ієрсиніози та псевдотуберкульоз також виявлено 1,1% позитивних результатів. При дослідженнях на лептоспіроз позитивних результатів не виявили.

«Враховуючи збереження чисельності дрібних ссавців в більшості природних угрупувань, прогноз епізоотичної ситуації на окремих територіях області несприятливий», ― підсумували у Черкаському обласному лабораторному центрі.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я