Нашестя метеликів: жителям Уманщини радять не хвилюватися за свої городи

0
204

Впродовж кількох останніх тижнів на території Уманського району спостерігається незвично велика кількість метеликів із крилами, забарвленими у рудий та чорний колір. Комахи практично повсюди ― поблизу квітів, на городах, на вулицях. Чимало метеликів стикаються з автомобільним транспортом та гинуть.

Така ж ситуація наразі спостерігається і на решті території України та навіть у країнах Європи. Ентомологи зазначають, що назва метелика ― сонцевик будяковий, а масова його поява зумовлена сезонною міграцією. Про це пише «Прочерк».

Сонцевик будяковий поширений у світі доволі широко. Немає його тільки в Антарктиді та Південній Америці. Ці метелики пролітають гігантські відстані (за добу до 500 км!) і зимують на півночі Африки або на Близькому Сході, де відкладають яйця. На цьому річний життєвий політ метеликів закінчується.

Нашестя метеликів: жителям Уманщини радять не хвилюватися за свої городи

З яєць вилуплюється гусінь, яка згодом перетворюється на лялечку. Навесні з неї виростає новий метелик. Ці метелики нового покоління знову збираються в зграї та за невідомим покликом природи повертаються за кілька тисяч кілометрів до України та інших країн Європи. Тут теж виводяться нові покоління сонцевиків, які повторюють цикл перелітних метеликів.

Востаннє таку кількість сонцевиків будякових спостерігали на Уманщині у 2009 році. Невдовзі метелики відкладуть яйця. Гусінь розвивається на кропиві, будяках та деревію. Тож власникам городів та фермерам можна не хвилюватись, зазначають ентомологи.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я