“Не АТО, а чергова російсько-українська війна”: доктор історичних наук провів лекцію для студентів УДПУ

0
1085

8 лютого 2018 р. на історичному факультеті Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулася зустріч з шанованим гостем із Києва – доктором історичних наук, професором, керівником відділу Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського Віктором Анатолійовичем Брехуненком.

У програмі зустрічі порушувалися питання історії становлення Незалежності та цілісності Української держави впродовж тисячолітніх випробувань і принципової боротьби з північним сусідом – Московією, а пізніше – з Російською імперією. Мова йшла про те, що сьогодні болить українському народові, бо ведеться не операція АТО, як стверджували недавно в Україні, а чергова російсько-українська війна. Учасники зустрічі хотіли почути від відомого спеціаліста науково-дослідного інституту ряд наболілих відповідей на питання історико-політичних причин нинішнього військового конфлікту між двома державами, народами і типами мислення, як довго у історичному часі і просторі буде жити наш народ у стані війни, коли ми стали на священних кордонах нашої держави і сказали Кремлю вчергове історично переконливо і цивілізаційно виважено – «НІ!».
Для підтвердження діалогу відбулася презентація книги Брехуненка В.А. «Війна за свідомість»: Російські міфи про Україну та її минуле та книги авторського колективу – «Братня» навала: Війни Росії проти України ХІІ-ХХІ ст. – В. Брехуненко, В. Ковальчук, М. Ковальчук, В. Корнієнко.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я