«Необхідно скасувати так звану “абонплату за доставку газу”!» – Антон Яценко

0
211

24 грудня 2019 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила постанову № 3013 “Про встановлення тарифів для ТОВ «ОПЕРАТОР ГТС УКРАЇНИ» на послуги транспортування природного газу для точок входу і точок виходу на регуляторний період 2020 – 2024 роки”.

Це означає, що з 1 січня 2020 року люди змушені платити окремо за газ, як товар, і окремо – за його доставку. Таке нововведення викликало обурення серед громадян. Наприклад, на Житомирщині місцеві жителі вийшли на вулицю та спалили отримані платіжки за газ.

Критичність ситуації підтверджується й петицією №22/083148-еп стосовно скасування постанови, ухваленої НКРЕКП про так звану «абонплату за транспортування газу». За 12 днів петиція набрала 35 635 тис голосів.

Відреагував на ситуацію народний депутат України Антон Яценко. Він зазначив, що до нього, як до народного депутата, надходять численні звернення від громадян з проханням допомогти вирішити питання скасування абонплати за транспортування газу. Адже при мінімальній зарплаті, яка становить 4723 грн, пенсії – 1638 грн, прожитковому мінімумі – 2027 грн, майже всі зароблені кошти людям доводиться віддавати за комунальні послуги, а зараз їм ще й треба доплачувати за так звану “доставку газу”.

При цьому, більшість громадян будували газорозподільчі магістралі до своїх будинків за власні кошти, з них ще вимагають необґрунтовану “абонплату”.

Народний депутат вважає, що це чергова корупційна оборудка, яка створює додаткове навантаження на бюджет кожної української родини.

«Зауважу, що як народний депутат, я знаходжусь в опозиції до діючої влади. Вважаю, що нова модель плати за газ є економічно необґрунтованою та безпідставною», – наголосив Антон Яценко.

З метою уникнення соціальної напруги парламентар звернувся до НКРЕКП, Кабінету Міністрів України щодо надання роз`яснення з питань переведення розрахунків за природний газ на нову модель з 1 січня 2020 року та вжиття заходів щодо скасування так званої “абонплати за транспортування газу”.

Народний депутат зауважив, що наполягатиме на тому, щоб НКРЕКП скасувало постанову № 3013 щодо встановлення абонплати за транспортування газу. Окремо він зазначив, що наразі партія «Слуга народу», фактично як партія влади, несе відповідальність за прийняті рішення з цього питання.

«Впевнений, що разом з громадськістю нам вдасться досягти справедливості! Буду робити для цього все можливе», – підсумував Антон Яценко.

Нагадаємо, під час ефіру на каналі 112 депутат від партії “Слуга народу” Євгеній Брагар порекомендував пенсіонерці з Кіровоградщини продати пса, щоб сплатити рахунки за комунальні послуги.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я