Неповнолітній порушник правил безпеки дорожнього руху постане перед судом

0
356

Притягнення до відповідальності осіб, які скоїли кримінально-карані діяння, що спричинили наслідки, перебуває на постійному контролі органів прокуратури.

Про це повідомляє пресслужба Черкаської обласної прокуратури.

Так, ювенальними прокурорами 10.05.2022 скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом скоєння неповнолітнім дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої смертельно травмований інший неповнолітній.

У ході слідства з’ясовано, що причиною дорожньо-транспортної пригоди стало грубе порушення водієм мотоциклу Правил дорожнього руху в частині перевезення пасажирів. Так, мотоцикл не був обладнаний місцями для сидіння, замість яких до транспортного засобу прикріплена самостійно виготовлена конструкція у вигляді дошок та колеса. До того ж, підлітки перебували без мотошоломів.

Дії водія, необачність якого вартувала життя потерпілому, кваліфіковано за ч. 2 ст. 286 КК України – порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинили смерть потерпілого.

Санкція указаної статті Кримінального кодексу України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

Одночасно до уповноваженого органу Національної поліції скеровано матеріали для вирішення питання про притягнення до адміністративної відповідальності матері обвинуваченого.

Ще раз наголошуємо, що вагомою передумовою попередження дорожньо-транспортних пригод за участю неповнолітніх та відповідно запобігання дитячому травматизму, пов’язаному з використанням транспортних засобів, як джерел підвищеної небезпеки, є системна роз’яснювальна роботи батьків з дітьми, спрямована на їх обізнаність з правилами безпеки дорожнього руху, недопущення нехтування ними, а також контроль за проведенням дозвілля неповнолітніми.

Тематичне фото з мережі Інтернет

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я