Об’єднані культурою: уманські та іспанські митці відкрили в Умані іспанський сквер – ФОТО

0
1193

Частинка іспанського Арагону в Умані: відтепер уманчани мають змогу прогулятись в іспанському сквері, урочисте відкриття якого відбулось сьогодні. Організаторкою будівництва парку стала відома уманська художниця Одарка Дьома-Пісна та іспанський митець Карлос Гарсія Лауес. Ідея створити парк прийшла до родини Одарки ще у 2016 році, коли на цьому місці відкривали монумент «Материнський інстинкт».

На данном изображении может находиться: один или несколько человек, люди стоят, люди гуляют, толпа, дерево, обувь и на улице– Сквер можна називати по-різному, але головне те, що він буде залишатися символом нашої дружби з іспанським народом.  Ми реалізували цей проект за великої підтримки друзів з Умані та Іспанії. До дружніх відносин приєднанось також і місто Сарагоса. Ці стосунки виникли на базі спільних мистецьких проектів. – зазначила художниця.

На відкриття скверу завітали уманчани, іноземні гості з міст дружніх до Умані та міська влада.

Об’єднані культурою: уманські та іспанські митці відкрили в Умані іспанський сквер - ФОТО-Цей парк яскравий приклад дружби між нашими країнами, регіонами та містами. Я переконаний що це лише початок, адже наші громади мають великий потенціал для подальшого розвитку. – підкресив мер міста.

 

Відкриття скверу стало знаковою подією не лише для уманчан, а й для іспанців. За декілька тисяч кілометрів від іспанського Арагону реалізували масштабну мистецьку акцію з єдиною метою: познайомити українців з творчістю видатних арагонських художників.

Об’єднані культурою: уманські та іспанські митці відкрили в Умані іспанський сквер - ФОТО– Я навіть не знаю, як висловити ті емоції, які мене переповнюють коли ми відкриваємо цей парк. Хочу подякувати міській владі, яка зрозуміла цінність цього проекту, для мене, для Арагону та Іспанії. Цей проект – це новий етап у розвитку і презентації культури. Влада зрозуміла, що це не просто відкриття парку, в якому є якийсь монумент якогось художника. Це поєднання різних видів мистецтва. – розповів Карлос Гарсія Лауес, іспанський скульптор, автор пам’ятнику материнським почуттям.

З щирими словами вдячності Одарці та Карлосу за створення «арагонського куточку» в центрі України  на відкриття парку завітала Радник Посла Іспанії в Україні, Патрисія Серано Санчес.

На данном изображении может находиться: 2 человека, люди улыбаются, люди стоят и на улице-Для мене  велика честь відкривати цей парк не лише в якості Радника Посла Іспанії, а й тому що я сама родом з Арагону. Для мене це подвійна честь представляти тут свою Батьківщину. Карлос є великим художником в Арагоні, але він цим не обмежився та приїхав сюди, творити в Умань. – прокоментувала жінка.

Всі бажаючі мають змогу надихнутись іспанськими культурними мотивами у сквері, який розташований за адресою: вулиця Європейськ 56. Іспанський парк став не єдиним спільним проектом уманських та іспанських митців. В рамках проекту Умань-Сарагоса була презентована виставка картин українських та іспанських художників, а також проведено Перший в Україні Міжнародний фестиваль іспанського кіно.

На данном изображении может находиться: на улицеОб’єднані культурою: уманські та іспанські митці відкрили в Умані іспанський сквер - ФОТО

 

Об’єднані культурою: уманські та іспанські митці відкрили в Умані іспанський сквер - ФОТО

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я