Печатку Богдана Хмельницького покажуть на фестивалі “Купала у Легедзиному”

0
577

Допрем’єрний показ нового українського фільму “Чорний козак” за сценарієм Сашка Лірника, унікальний експонат з приватної колекції, різноманітні майстер-класи та захопливі купальські звичаї та обряди: цьогоріч “Купала в Легедзиному” здивує своїх гостей великою кількістю новинок.

Печатку гетьмана Богдана Хмельницького експонують на виставці в рамках свята “Купала у Легедзиному” (“Купайло в Легедзиному”), яке буде проходити на території музею Трипільської культури в селі Легедзині Тальнівського району 23-24 червня. Як повідомив в коментарі Zruchno.Travel директор заповідника “Трипільська культура” Владислав Чабанюк, ця печатка зовсім недавно була привезена в Україну.

За словами Чабанюка, цього року організатори свята готують для своїх гостей ще більш насичену програму, ніж в минулі роки.

“Цього року у нас дуже багато майданчиків – дитячі й дорослі локації. Протягом усього дня буде працювати етно-лавка. Крім того, в програмі гостей чекають різноманітні майстер-класи. А після третьої години дня традиційно відбудеться відкриття музейних виставок. У тому числі вперше в Україні буде експонована печатка Богдана Хмельницького з колекції київського колекціонера Олексія Шереметьєва. Ця печатка тільки недавно була повернута в Україну”, – уточнив він.

Етно-свято буде проходити весь день, а ввечері 23 червня всі учасники етнофестивалю перемістяться на Купальське місце і візьмуть участь у купальських забавах – пускатимуть вінки по річці, стрибатимуть через вогнище і так далі.

Картинки по запросу казка про чорного козакаРодзинкою фестивалю цього року стане нічний допрем’єрний показ нового українського фільму “Чорний козак”.

“А о 23:00 під відкритим небом буде організовано нічний допрем’єрний показ нового українського фільму “Чорний козак” за сценарієм Сашка Лірника, в якому я виступив режисером. Цей фільм ми готували майже десять років. Це ігровий повнометражний фільм майже на дві години. “Чорний козак” – волонтерський проект, в якому взяли участь близько п’ятдесяти осіб. Це допрем’єрний показ, а прем’єра фільму відбудеться в Києві, в кінотеатрі “Жовтень” трохи пізніше”, – розповів Чабанюк.

Фото Oleksa O'Bezick.Директор заповідника також зазначив, що кожного року фестиваль збирає близько двох тисяч чоловік і з кожним роком число відвідувачів зростає. В основному приїжджають гості з сусідніх міст (Умань, Черкаси), проте зростає інтерес і туристів з Києва, Одеси, Дніпра й Вінниці.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я