«Перша ластівка» у дендропарку «Софіївка»

0
387

Проект із розбудови та розширення оглядових меж Національного дендропарку «Софіївка» у місті Умань вже знаходиться на завершальному етапі. Оновлення стане наймасштабнішим за останні 30 років існування парку.

Після завершення всіх робіт «Софіївка» зможе увійти до списку об’єктів світової спадщини міжнародної організації ЮНЕСКО. Завдяки цьому парк стане візитівкою України на міжнародній арені.

Проект з розбудови та розширення оглядових меж «Софіївки» ініціював народний депутат України Антон Яценко.

В історичній частині дендропарку «Софіївка» наразі завершено наступні роботи:

― на центральному вході до парку встановлено пам’ятник Софії Потоцькій;

― на центральній алеї та доріжках замінено старий асфальт на гранітну бруківку (завдяки цьому «Софіївка» зможе потрапити до списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО);

― створено експозицію з фрагментом бруківки головної алеї, яка була збудована у 1838 році під час перебування «Софіївки» у віданні Південних військових поселень (1838-1859 роки);

― реконструйовано вбиральню біля головного входу в парк (будівництво ще двох туалетів перебуває на фінальній стадії);

― реконструйовано огорожу по периметру парку.

У новому сезоні в історичній частині «Софіївки» будуть проведені наступні роботи:

― встановлення пам’ятника засновнику парку Станіславу Потоцькому;

― встановлення карети ХІХ ст. з топіарних рослин;

― відновлення «Звіринця» (історичної місцевості, заснованої Станіславом Потоцьким у перший період будівництва «Софіївки»). Там житиме близько 30 диких тварин (олені благородні, лані європейські, муфлони, лами, верблюди, мунтжаки, шотландські корівки та інші);

― будівництво багатоярусного прогулянкового комплексу водоспадів;

― створення найбільшого за різновидністю в Україні парку магнолій (там будуть представлені ексклюзивні сорти рослин, яких немає в Україні);

― повне оновлення системи автоматизованого поливу тощо.

«Перша ластівка» у дендропарку «Софіївка»

У новій частині дендропарку «Софіївка», яка наразі знаходиться в процесі розбудови, буде розміщено комплекс об’єктів у сучасному стилі, а саме:

― світломузична арт-інсталяція з портретом Софії Потоцької;

― вхідна група з мостовими переходами;

― водоспад «Дракони»;

― скульптура «Пегас»;

― традиційна українська садиба з елементами української міфології;

― японський, регулярний та пейзажний сади;

― казковий сад з альтанкою Санта-Клауса та багатофункціональним ігровим полем для дітей;

― сад фонтанів;

― мостові переходи через р. Кам`янка;

― малі архітектурні форми;

― нове озеленення (буде висаджено сотні видів хвойних, листяних дерев та кущів, а також багаторічників, лісових та берегових рослин, створено композиції з топіарних рослин та рослинних форм).

Крім того, в історичній та новій частинах парку реконструюють гідротехнічні споруди та створять систему зворотного водопостачання. Також буде проведено благоустрій території в пониззі річки Кам’янка. Завдяки цьому буде відновлено сприятливий гідрологічний режим та санітарний стан річки.

«Перша ластівка» у дендропарку «Софіївка»

Уманчани дуже позитивно відреагували на встановлення пам’ятника Софії Потоцькій. Антон Яценко зауважив, що це лише найменша частина від того, що заплановано зробити.

«Скоро все самі побачите. Радий, що мені вдалось втілити цей проект у життя і впевнений, що новий сезон ми розпочнемо з нової “Софіївки”», ― написав Антон Яценко на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Парламентар зазначив, що завдяки оновленню «Софіївки» зросте туристична привабливість Умані, збільшиться кількість робочих місць та підприємницька активність. Також зростуть податкові платежі та надходження до міського бюджету.

«Я, як ініціатор проекту, автор пропозиції щодо здійснення заходів з реконструкції та будівництва об’єктів на території Національного дендрологічного парку «Софіївка», дякую Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману за те, що підтримав подані мною пропозиції щодо розбудови дендропарку, а також Президенту України Петру Порошенку», ― зазначив Антон Яценко.

«Перша ластівка» у дендропарку «Софіївка»

За словами парламентаря, після розбудови дендропарк «Софіївка» ввійде до списку об’єктів світової спадщини міжнародної організації ЮНЕСКО та стане гордістю не лише Умані, а й всієї України, Європи та світу.

Доповненням до туристичного маршруту також будуть найбільші світломузичні пішохідні фонтани на оновленій площі Соборності та набережна біля Осташівського ставу.

«Працюватиму й далі над тим, щоб Умань стала міжнародним туристичним центром. Зауважу, що для жителів міста Умань та Уманського району вхід до дендропарку «Софіївка» є і буде безкоштовним. Це питання мені теж вдалось вирішити», ― додав Антон Яценко.

Проект розбудови та розширення меж Національного дендрологічного парку «Софіївка» презентували у квітні 2018 року під час візиту Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана до Умані. Презентація відбулася за участі Антона Яценка як автора пропозиції щодо здійснення заходів з реконструкції та будівництва об’єктів на території «Софіївки».

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я