Під час екологічної експедиції студенти уманського ВНЗ упорядковували природні джерела

0
705

14-16 травня в рамках держбюджетної теми «Систематизація потенційних та створення нових заповідних об’єктів Південно-Бузького екологічного коридору за активної участі молоді», що виконується на кафедрі хімії, екології та методики їх навчання (керівник – професор Світлана Совгіра) організовано і проведено Всеукраїнську наукову екологічну експедицію з вивчення верхньої та середньої течії річки Південний Буг. Експедиція подолала понад 1000 км територіями Хмельницької, Вінницької та Черкаської областей.

До експедиції залучалися науковці лабораторії «Екологія і освіта» УДПУ, представники наукових та освітніх установ України (завідувач лабораторії біорізноманіття екосистем Інституту агроекології і природокористування НААН Євгенія Ткач, доцент Хмельницького обласного інституту післядипломної освіти Сергій Скрипник) та державний інспектор з охорони навколишнього середовища Вінницької державної екологічної інспекції Ярославна Шестопал.

Під час екологічної експедиції студенти уманського ВНЗ упорядковували природні джерелаУчасники експедиції апробовували методику створення нових заповідних об’єктів, виконували індивідуальні наукові дослідження обраної проблеми.

Науковці-екологи досліджували витік річки Південний Буг, причини його скорочення, дію антропогенних чинників, трансформацію біорізноманіття басейну річки під впливом господарської діяльності людини. За допомогою різних приладів здійснено якісний аналіз води, проведено вимірювання радіаційного фону, визначено вміст нітратів тощо. Також проведено природоохоронну акцію з упорядкування природного джерела протяжністю 25 метрів та презентовано монографію з дослідження біорізноманіття басейну річки.

Під час екологічної експедиції студенти уманського ВНЗ упорядковували природні джерела

 

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я