Програма «Доступні ліки»: чи є вони доступними для уманчан у 2018 році

0
1445

10 квітня 2017 року в місті стартувала Урядова програма «Доступні ліки», згідно якої уманчани отримували відшкодування вартості ліків державою по трьох діагнозах: серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальна астма. у 2017 році було укладено 9 договорів з суб’єктами господарювання. Відпуск медикаментів за рецептами здійснювався в 16 аптечних закладах.

Програма «Доступні  ліки»: чи є вони доступними для уманчан у 2018 році
Перелік аптек у яких діяла програма “Доступні ліки” у 2017

«Вечірка» вирішила з’ясувати, чи з початком нового року, вже відбувається відпуск препаратів згідно Програми «Доступні ліки». З відомого переліку аптек, які брали участь у минулому році, ми обрали 5 і завітали до них.

Першою була аптека «Азовфарм» СП ТОВ «Екоіллічпродукт» за адресою вул. Європейська, 31. Виявилось, що в даній аптеці, відпуск препаратів, згідно урядової програми не здійснюється. На запитання: чому? Фармацевт оправдовується, що ще не відбулось заключення договору з  КЗ «Уманський міський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Наступними виявились аптеки за адресою  вул. Небесної сотні, 7 та  вул. Тищика, 23  приватної фірми «Альфа-Україна Лізинг»  «Аптека Здоров’Я» № 2 та №9  знову ж таки «доступні ліки» виявились недоступними .

Програма «Доступні  ліки»: чи є вони доступними для уманчан у 2018 році Програма «Доступні  ліки»: чи є вони доступними для уманчан у 2018 році

Цікава ситуація склалась з аптекою “Ваше здоров’я” № 314 ,що знаходиться на вул. Тищика, 8, на разі вона не працює і переміщена  на нову адресу:  вулиця Івана Гонти, 41. Хоча в переліку аптечних пунктів, аптеки по вулицях Тищика та Івана Гонти, це два різних суб’єкти, хоча і мають одного власника ТОВ «Фармацевтична фірма «Ваше здоров’я».

Уманська аптечна база ЧОКП «Фармація» за адресою вул. Залізняка, 3  також не проводила відпуску ліків зі знижками.

– Поки не маємо права продавати зі знижками, тому що нема договору. Але ми цілком готові, всі вказані ліки у нас є,- зауважила фармацевт Уманської аптечної бази.

Таким чином, поки що програма «Доступні ліки»  призупинена,  але маємо надію, що найближчим часом усі договори з аптеками будуть поновлені та уманчани знову матимуть змогу  користуватись урядовою програмою.

Інформація надана станом на 05.01.2018

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я