Рятувальники попередили жителів Умані про небезпеку падіння бурульок

0
171

У зв’язку з перепадами температури повітря на дахах та виступаючих частинах фасадів будівель почали масово утворюватися бурульки. Уманські рятувальники попереджують, що падіння снігу і льоду з висоти може не лише травмувати, а й позбавити життя.

Найнебезпечнішими наразі є вузькі вулички міста, де тротуари розташовані впритул до будинків. Ускладнюють ситуацію масові скупчення людей на таких ділянках.

«Особливо уважним потрібно бути під час прогулянок у парку з дітьми. На деревах утворюється значний сніговий покрив, подекуди з них може впасти велика брила снігу разом з бурульками», ― зазначили в Уманському районному Управлінні державної служби з надзвичайних ситуацій.

Щоб не стати жертвою крижаних бурульок необхідно:

  • Не заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності звертати увагу на наявність криги та снігу на дахах будинків.
  • По можливості триматися на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху вулицями міста.
  • Проходячи повз будинки або біля високих дерев, спершу переконатися у відсутності загрози падіння снігу та льодових наростів.
  • Почувши нагорі підозрілий шум не зупинятися і не піднімати голову. Бігти від будівлі також не можна. Треба якомога швидше притиснутися до стіни, щоб укриттям послужив козирок даху.
  • Батькам та педагогам необхідно роз’яснити дітям небезпеку ігор під час відлиги під карнизами дахів будинків, виключити їх перебування в позаурочний час в цих місцях.
  • Під час прогулянок на свіжому повітрі з маленькими дітьми не залишати їх без нагляду і не перебувати з ними в місцях можливого падіння з дахів брил, снігу.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я