Розмова з мером: Олександр Цебрій про корупцію, енергоефективне місто та налагоджену систему взаємодії з уманчанами

0
1246

«Ми хочемо жити в цивілізованому, комфортному місті  тому заради цього, ми всі спільно працюємо».

Що потрібно здійснити задля  знищення корупції в державі, що таке  система «Відкрите місто» і як вона  допоможе уманчанам краще взаємодіяти з міською владою та які кроки будуть здійснені  на шляху до енергоефективного міста. Про це в інтерв’ю «Вечірній Умані» розповів  міський голова Олександр Цебрій.

-Сьогодні в мережі Фейсбук деякі особи з минулої влади називають вас корупціонером. Хоча за чотири роки вашої роботи жодного факту хабарництва не зафіксовано. Як ви ставитеся до корупції і що потрібно здійснити задля її викорінення?

Картинки по запросу проти корупції-Моє ставлення до корупції різко негативне. Це головна проблема держави. Стати справжньою демократичною державою без того, щоб не подолати корупцію неможливо, її треба викорінювати. Але шукати не лише у вищих ешелонах влади, а й на побутовому рівні. В школах, університетах, в стосунках з посадовими особами органів державної та місцевої влади. Всі, без винятку, повинні зробити внесок в подолання корупції, а не чекати, поки це зробить хтось за вас – влада в Києві, Черкасах чи Умані своїми розпорядженнями.

-Зараз багато міст долучилось до системи «Відкрите місто»,  чи Умань  вже користується можливостями платформи? І хто дає відповіді в Фейсбук від уманської влади?

– Так, Умань долучилась до системи, оскільки завдяки «Відкритому місту»  міська влада може отримувати оперативну інформацію про наявні проблеми громади, а уманчани мають можливість повідомляти напряму відповідальні служби про проблеми громади. Також вже більше року в місті діє Електронна приймальня Уманської міської ради, зараз кожен відділ створив свою сторінку у Facebook  і  працівники постійно реагують та знаходяться в прямому контакті з мешканцями міста. Окрім того, в мережі Ютуб відбуваться прямі трансляції телефонних розмов з уманчанами.

«Відкрите місто» має головну перевагу- відкритість та прозорість, що в свою чергу також запобігає поширенню корупції. Ми хочемо жити в цивілізованому, комфортному місті  тому заради цього, ми всі працюємо.

Розмова з мером: Олександр Цебрій про корупцію, енергоефективне місто та налагоджену систему взаємодії з уманчанамиДовідка:  Інтерактивна платформа «Відкрите місто» дає можливість городянам брати активну участь у життєдіяльності міста, взаємодіяти з чиновниками так, щоб реально вирішувати проблеми, а не лише «поговорити» про них. За допомогою електронної приймальні уманчани можуть поставити питання, які  цікавлять, а оператори в робочий час нададуть кваліфіковану відповідь, або з’єднають із необхідними фахівцями.  Також завдяки електронній громадській приймальні можна повідомити про корупцію.

  Розмова з мером: Олександр Цебрій про корупцію, енергоефективне місто та налагоджену систему взаємодії з уманчанамиРозмова з мером: Олександр Цебрій про корупцію, енергоефективне місто та налагоджену систему взаємодії з уманчанами«Кожен садочок чи школа самі повинні вирішувати коли і як їм розпочинати опалювальний сезон».

-Цьогоріч знову була критична ситуація з російським газом. Обираючись, ви говорили, що докладете максимум зусиль, щоб зробити місто енергоефективним і незалежним. Які кроки щодо енергозбереження зроблені в місті та що планується на шляху до енергоефективного міста?

-Енергоефективність означає раціональне використання енергетичних ресурсів, досягнення економічно доцільної ефективності використання існуючих паливно-енергетичних ресурсів при дійсному рівні розвитку техніки та технології та дотриманні вимог до навколишнього середовища.

 Розмова з мером: Олександр Цебрій про корупцію, енергоефективне місто та налагоджену систему взаємодії з уманчанамиЗараз діє програма енергоефективності згідно якої, всі установи соціальної сфери повинні бути переведені на біопаливо. І я вважаю це надзвичайно важливим кроком. Ми вже зробили 3 проектних кошториси, крім цього у 2018 році беремо кредит. Ми довго підшуковували партнера, щоб узяти кошти з мінімальним ризиком та максимальним зиском для міста. Провели  позитивні перемовини з  Укргазбанком. І перш за все хочемо на Енергетичній 14 поставити сучасний та енергозберігаючий котел, щоб заощаджувати та зробити котельні на альтернативному паливі при бюджетних установах. Як це вже зробили в НВК №17 чи в ЗОШ №9. Щоб кожен садочок чи школа самі могли вирішувати коли і як їм розпочинати опалювальний сезон та регулювати температуру. При цьому заощаджуючи кошти для бюджету.

 

 

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я