Штучні вінки VS живі квіти: уманчани прихильно ставляться до заміни пластикових квітів в поминальні дні

0
1073

Купівля штучних квітів напередодні поминальних днів для чималої кількості українців є давньою звичкою. Різнокольорові та яскраві, маленькі квіточки та величезні вінки – вибір пластикових прикрас, які пропонуються з прилавка здається нескінченним.

Вже декілька українських міст відмовилось від штучних квітів на кладовищах, зокрема подібна заборона діє в Дніпрі та Жашкові. Причина проста: пластик з якого виготовляються квіти надзвичайно довго розкладається, а при спалюванні виділяє небезпечні хімічні сполуки. Крім того, церковнослужителі переконують, що кладовище завдяки пластиковим вінкам перетворюється на  різнобарвне поле, а не місце  останнього спочину.

Напереродні поминальних днів «Вечірка» вирішила з’ ясувати, як уманчани ставляться до того щоб замінити пластик на живі квіти.

65% респондентів зазначили, планують відмовитись від купівлі штучних вінків. Крім того, частина опитаних висловились за встановлення заборони щодо використання пластикового посуду .

-Думаю, треба також заборонити пластикові стаканчики, увесь одноразовий пластиковий посуд, пакети і пластикові дитячі іграшки. Все це можна замінити: деревом, керамікою, та склом. – зазначила уманчанка Ірина.

Незважаючи на те, що в Умані не встановлено заборону на використання штучних квітів на кладовищі, цьогоріч значна частина уманчан використовувала під час поминальних днів живі квіти.

Лідерами серед живих квітів стали нарциси та гвоздики, дещо рідше використовувались хризантеми.

Штучні вінки VS живі квіти: уманчани прихильно ставляться до заміни пластикових квітів в поминальні дні

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я