Софія КРИМОВСЬКА: Вулиці перейменували. Та імена загубилися…

0
787

Софія КРИМОВСЬКА: Вулиці перейменували. Та імена загубилися…Думали-гадали, обирали комісії, шукали історичні назви, вирішували… Нарешті перейменували вулиці, проте мудрування далі слів виявилося вельми безграмотним.

У розпорядженні Уманської міської ради №16-р від 19 лютого 2016 року, що не рядок, то питання. Невже розпорядження не можна було оформити згідно з нормами ділової української мови? Це ж документ! А у нас тепер є вулиці і провулки «Кумановського Віктора» (прізвище попереду) поруч з «Івана Багряного» (тепер ім’я стоїть, як і слід, попереду прізвища) та «Мазепи», «Хоткевича» чи «Стуса» і «Грінченка» (імена просто відсутні!).

Більшість вулиць у нас названі безіменно, лише прізвищами. Це було би зрозумілим, якби видатні діячі історії чи культури замість імен мали прізвиська. Перелік нових вулиць більше нагадує просте нехтування правилами і звичайну халатність…

Mobile Strike Hack

Проте, мушу висловити і величезне задоволення від поетичних назв деяких провулків, як то «Літній», «Весняний», «Зоряна», «Літературний», «Квітковий» тощо. А що вже говорити про вулиці, від яких чверть століття відгонило червоною комуною та нагадувало тихий духовний геноцид («леніна», «постишева», «жовтневої революції»…)

Хоча комунальники і надалі розміщують повідомлення зі старими назвами вулиць (на це нарікають користувачі соцмереж), а дехто всерйоз розмірковує над питанням, чи приживуться нові назви.

Приживуться! Як прижилися свого часу нові гроші, нові форми оцінювання учнів у школі, гаджети чи побутова техніка.

Головне, оберніть голови від минулого і спитайте своїх дітей, чи хочуть вони і надалі жити на вулицях катів України?

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я