Студенти-історики обстежили провалля в центрі міста

0
1423

Студенти ІІ курсу історичного факультету УДПУ, під керівництвом доцента кафедри історії України Скус Ольги Володимирівни, відвідали центральну площу міста Умань, де у результаті ведення робіт з реконструкції утворилося провалля, що сягає кількох метрів глибини. Студенти дізнались про причини появи підземель в місті та можливу дату будівництва.

Як відомо, такі провалля у місті з’являються досить часто, адже майже вся територія Умані розташована на розгалуженій системі підземних ходів, які часом нагадують про славетну історію старого міста. Підземні комунікації, які охоплюють сучасне місто з майже стотисячним населенням, почали будуватися задовго до XVII ст. Процес будівництва тривав ІІ–ІІІ століття.

– Нам було цікаво дізнатися хто і навіщо їх колись викопав, але на превеликий жаль поки існують лише гіпотези… Ми, у свою чергу, хочемо вірити і сподіваємося, що то дійсно шляхи уманських підземних коридорів часів Гайдамаччини. Маємо надію й на те, що нинішня місцева влада внесе зміни у проект розбудови площі, для подальшого створення оглядового майданчика даної історичної знахідки, – зазначила студентка Гомонюк Вікторія.

IMG 61544dcecf3da6a27d4961a027893664 V

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я