Травень 2020 року на Черкащині став найхолоднішим від початку століття

0
331

Травень 2020 року на Черкащині став найхолоднішим у XXI столітті. Стосовно опадів, то їх кількість становила 2-2,5 місячних норм. Рекорд залишився за 2016 роком, коли дощу випало аж 118 мм, тобто 3 місячних норм. Купальний сезон так і не розпочався, температура води у Дніпрі лише +15°, це найхолодніша температура води за останні 10 років.

Про це інформує Черкаський обласний гідрометцентр.

Окрім суттєвого поповнення вологих запасів, дощі знизили показник горимості в екосистемах області до 1 класу. Значна кількість опадів зупинила в 3 третій декаді травня зниження рівнів ґрунтових вод. Проте, відсутність тепла і сонця стримували розвиток огородини, що може призвести до її часткової загибелі.

На цьому тижні істотного потепління не буде – циклон «ISOLDE» (Ізольда), який затримався над Україною, буде цьому перешкоджати, до того ж обіцяє короткочасні дощі та грози всю першу половину тижня. Температура істотно не зміниться – вночі 4-9º, вдень 14-19º.

У другій половині тижня зберігаються окремі грозові дощі, але антициклон над Чорним морем зведе їх ймовірність до мінімуму, температура почне підвищуватися.

А ось по справжньому теплу і спекотну погоду, проте ще з невеликими короткочасними дощами погоду прогнозують на Свято Трійці, з температурою вночі 10-15º, вдень 23-28º .

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я