Цивільний чи військовий? Кому найбільше потрібен аеродром під Уманню

0
2002

Повідомлення про те що в Умані  планують реконструювати військовий аеродром, почали з’являтися у вітчизняних ЗМІ ще з початку минулого року. За інформацією різних видань, його планують зробити цивільним та міжнародним, і на роботи потрібно від 70 до 140 мільйонів євро. Уже нібито готові передпроектні пропозиції, які замовила україно-британська фірма VimesVC Ltd. Деталі з’ясовував національний антикорупційний портал АНТИКОР

 За інформацією звернулись до Державіаслужби. Там повідомили, що наказом Міністерства оборони України та Державної авіаційної служби України від 07.04.2015 року вже визначено військовий аеродром «Умань» аеродромом спільного використання державною та цивільною авіацією України. Старшим авіаційним начальником цього летовища є командир військової частини А2614.

Проте, як зазначають у Службі, досі не визначено цивільного експлуатанта аеродрому «Умань» та не врегульовано, в який спосіб буде забезпечена робота цього об’єкту та його обладнання для експлуатації цивільних повітряних суден.

«Виконання пасажирських та вантажних перевезень повітряними суднами цивільної авіації при спільному використанні військового аеродрому «Умань» можливе за умов забезпечення власником аеродрому (або його експлуатантом) стандартизованого рівня авіаційної безпеки на вказаному аеродромі», – повідомили  у Державіаслужбі.

До того ж, для організації польотів повітряних суден згідно з усіма чинними правилами, необхідне створення провайдера  аеронавігаційного обслуговування за напрямками: організація повітряного руху, радіотехнічне забезпечення, метеорологічне обслуговування аеронавігації в обсягах, що потрібні для обслуговування перевезень пасажирів або вантажів. Про це нам повідомили у профільній службі.Цивільний чи військовий? Кому найбільше потрібен аеродром під Уманню

Фахівці додають, що для функціонування летовища спільного використання державною та цивільною авіацією місцевим органам виконавчої влади необхідно визначити експлуатанта аеродрому.

Також у службі наголошують на необхідності забезпечення відповідності стану аеродрому та його елементів сертифікаційним вимогам до цивільних аеродромів.

Цивільний чи військовий? Кому найбільше потрібен аеродром під Уманню
Такий вигляд мала злітно-посадкова смуга під Уманню кілька років тому, фото wikimapia.org

Командування повітряних сил збройних сил України Міністерства оборони України повідомило, що земельна ділянка, на якій розташований уманський аеродром, – у сфері управління Міністерства оборони України. Експлуатаційну придатність аеродрому забезпечує військова частина А2614 м. Умань, яка підпорядковується командуванню. І воно, у свою чергу, не проти проведення реконструкції злітно-посадкової смуги на аеродромі Умань з метою спільного використання аеродрому державною та цивільною авіацією.
Цивільний чи військовий? Кому найбільше потрібен аеродром під Уманню

у 2017 році до командування Повітряних Сил Збройних Сил України неодноразово зверталися цивільні структури з пропозиціями щодо розвитку аеродрому Умань. Тоді йшлося про реконструкцію злітно-посадкової смуги та будівництво інфраструктури аеропорту.

«До звернень додавалися схеми розміщення міжнародного аеропорту, але не визначалися замовник будівництва, проектна організація, джерело фінансування, цивільний експлуатант аеродрому, не повідомлялося про згоду органів місцевого самоврядування на виділення земельної ділянки для розміщення аеропорту. Командування Повітряних Сил Збройних Сил України готове розглядати усі пропозиції цивільних структур щодо розвитку аеродрому Умань згідно з чинним законодавством України», – зазначають у міністерстві.

На цей час аеродром Умань залишається військовим, використовується Міністерством оборони України за призначенням.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я