В Умані відновили цілодобове водопостачання з річки Рось

0
179

10 червня о 20:00 в Умані було відновлено водопостачання ТОВ «Білоцерківвода». Наразі у місто надходить вода з річки Рось. Лабораторні дослідження підтвердили, що небезпеки для питного водопостачання міст Біла Церква та Умань немає.

Про це повідомила адміністрація комунального підприємства «Уманьводоканал» у соцмережі Facebook.

Аналіз проб води із річки Рось у місцях питного водозабору міста Біла Церква проводило Державне підприємство «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л. І. Медведя Міністерства охорони здоров’я України».

Лабораторні дослідження виконувалися методом газової хроматографії за 131 показником, з них ― 13 відносяться до категорії пріоритетних згідно Водної Рамкової Директиви ЄС 2000/60/ЄС.

«Перевищень нормативних концентрацій, встановлених ДСТУ 4808:2007 «Джерела централізованого питного водопостачання», та екологічних нормативів якості не виявлено», ― зазначив голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін.

В Умані відновили цілодобове водопостачання з річки Рось

На основі результатів лабораторних аналізів комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення про відновлення роботи насосно-фільтрувальної станції міста Біла Церква.

Нагадаємо, що 9 червня о 9:00 на Вінниччині в притоку річки Рось перекинувся автомобіль, який транспортував 1 тонну інсектициду (хімічного препарату для захисту рослин від шкідників). У зв’язку з цим 9 червня о 23:00 було припинено водопостачання у містах Біла Церква та Умань.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я