Україна має великий шанс впровадити швидкий технологічний прорив завдяки досвіду Ізраїля

0
591

Сьогодні, 22 березня другий день перебування у м. Нацерет Іліт (Ізраїль) ініціативної групи, щодо співпраці міст України та Ізраїлю на чолі з народним депутатом Максимом Поляковим та міським головою Олександром Цебрієм.

Після вчорашньої офіційної частини, ранок розпочався з короткої екскурсії по місту.
Лише у 1958 році місто отримало назву – Нацерет Іліт, а в 1966 році був затверджений герб міста.У 1974 році йому було офіційно присвоєно статус міста і відбулися перші вибори мера. На даний час населення складає більше 40 тисяч осіб.
Загалом, Нацерет Іліт – місто репатріантів, значна частина яких є вихідцями із території колишнього СРСР, чимало проживає у місті й наших земляків. Багато назв вулиць написані російською.
Україна має великий шанс впровадити швидкий технологічний прорив завдяки досвіду ІзраїляПочинаючи з 2016 року мером міста є Ронен Плот, легендарна особистість, відома як в Ізраїлі, так і за його межами. Р.Плот займав посади екс-гендиректора Міністерства абсорбції, гендиректора Міністерства інформації і діаспори, Генерального директора Кнесету. Він є ефективним і далекоглядним мером, у якого нам є чому повчитися і що перейняти.
Україна має великий шанс впровадити швидкий технологічний прорив завдяки досвіду ІзраїляНаразі місто розвивається бурхливими темпами, будуються нові заводи залізниця, дороги, планетарій, виділяються кошти на масове будівництво житла.
Нацерет Іліт є центром промисловості, торгівлі та послуг для багатьох навколишніх населених пунктів. Промисловість займає центральне місце в структурі економіки міста. Близько половини всіх працюючих зайняті у промисловості. У місті п’ять промзон, в яких розташовані 100 різних підприємств. За останні роки промзони стрімко розростаються. Особливо це стосується промислової зони під назвою “Ципору”, де на 30 підприємствах працює понад 3800 осіб.
На даний момент перебуваємо на екскурсії заводу компанії HR Elektronic – одного із провідних заводів світу. Цікаво, що майже 80% працівників – вихідці із колишнього СРСР, зустріли працівників родом із Вінниці і Дніпра. Вони розповіли про те, що емігрували до Ізраїлю на початку 90-х, де вперше й побачили комп’ютер. Зараз вони провідні технічні спеціалісти. Це неймовірно. Адже, вони розмовляють з нами однією мовою, мають колосальний досвід й готові радо ділитися своїми знаннями і вміннями на рідній України. За нами залишається – створити комфортні умови для розвитку спільного україно-ізраїльського бізнесу і, за допомогою фахівців з Ізраїлю, досягти таких результатів і висот у сфері технологій, як це вже вдалося їм.
Переконаний, що представники Благодійного Фонду “Умань Тумороу”, які також присутні тут, підхоплять ініціативу сприяння розвитку та реалізації державних, громадських і бізнес-проектів, спрямованих на розвиток та покращення соціальних умов населення м. Умань і України загалом, й заручившись підтримкою ізраїльських фахівців, найближчим часом моє рідне місто Умань стане колискою для розвитку технологій в Україні.
Зі свого боку, зробимо все можливе, щоб громадяни Держави Ізраїль почувалися в Україні як вдома. – зазначив народний депутат Максим Поляков на своїй офіційній сторінці у Facebook.

Україна має великий шанс впровадити швидкий технологічний прорив завдяки досвіду Ізраїля

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я