Уманчан попередили про небезпеку коротких замикань

0
54

Частою причиною пожеж є порушення правил безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок. У минулому році на Черкащині з цієї причини сталося майже 360 пожеж. Це майже 30% від загальної кількості пожеж у регіоні.

У зв’язку з цим «Черкасиобленерго» просить уманчан дотримуватися елементарних протипожежних правил. Це дозволить уникнути коротких замикань, які є основною причиною пожеж.

Коротке замикання виникає при надмірних чи тривалих перевантаженнях або через механічне пошкодження ізоляції між дротами. При цьому різко збільшується сила струму і кількість теплоти. В результаті спалахує ізоляція і горючі предмети неподалік.

Щоб уникнути коротких замикань потрібно стежити за станом ізоляції проводів електроприладів та своєчасно їх ремонтувати. Не варто використовувати в побуті саморобні електроприлади.

Вмикати електроприлади в мережу можна лише за допомогою справних штепсельних з’єднань та заводських розеток. Автомати та пробкові запобіжники теж повинні бути справними та заводськими.

Крім того, необхідно обмежити доступ дітей до електроприладів та відкритих розеток.

З особливою обережністю потрібно користуватися електроенергією у вологих приміщеннях із земляною, цегляною і бетонною підлогою.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я