Уманчанам варто підготуватися до виведення з обігу розмінних монет

0
356

З 1 жовтня монети 1, 2 і 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні та будуть виведені з обігу. А з 25 жовтня Національний банк України введе в обіг банкноту номіналом у 1000 гривень. Також з обігу поступово виводитиметься монета номіналом 25 копійок, яка поки залишається платіжним засобом.

Про це йдеться на сайті виконавчого комітету Уманської міської ради.

Про зміни у номінальному ряді банкнот та монет, спрямовані на впорядкування готівкового обігу гривні, оголосив голова Національного банку України Яків Смолій.

«Наша національна валюта ― це те, з чим кожен з нас має справу щодня. Попри те, що безготівкові розрахунки стають дедалі популярнішими в Україні, готівка досі залишається найбільш важливим засобом платежу. Тому для нас особливо важливо, щоб гривня була високоякісною, захищеною і надійною, а розрахунки з нею ― комфортними та зручними», ― зазначив Яків Смолій.

Після завершення процесу вилучення дрібних монет і введення в обіг банкноти нового номіналу номінальний ряд гривні скоротиться із 17 до 12 номіналів.

«Всього в ньому залишиться 6 номіналів монет та 6 номіналів банкнот. Так він стане більш впорядкованим. Саме ряд з 11-13 номіналів є найбільш вживаним підходом для провідних країн у різних куточках світу ― від США, Канади, Великої Британії до Чехії, Данії, Швейцарії та Австралії», ― зазначив Яків Смолій.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я