Уманська прокуратура розкрила поширену схему шахрайства в Інтернеті

0
24

Наразі на території міста Умань та Уманського району почастішали випадки шахрайства через Інтернет. Уманська місцева прокуратура повідомила жителям регіону деталі популярної схеми, якою користуються зловмисники.

«Шахрайство — це заволодіння чужим майном шляхом обману чи зловживання довірою», ― зазначили в Уманській місцевій прокуратурі.

Найчастіше Інтернет-шахраї пропонують різні послуги з умовою внесення передплати. Після перерахування коштів, як правило, зловмисники більше не виходять на зв’язок.

Досить поширеним є фейкове поповнення рахунку при особистій зустрічі. Продавцю телефонує «покупець» та говорить, що зацікавлений у придбанні товару, але спершу він хотів би його оглянути. Шахрай зазначає, що сам прийти на зустріч не зможе, тому пришле друга.

«Друг» приходить і оглядає товар, каже, що він хороший, і його можна брати. Після цього дзвонить «покупцю», щоб той перерахував гроші на картку, номер якої продавець сказав заздалегідь або вже при зустрічі з «другом».

За кілька хвилин продавцю приходить повідомлення, що відповідний рахунок поповнено на потрібну суму. Однак це повідомлення приходить не з банку, а з сервісу безкоштовних повідомлень. У цей момент «друг» швидко забирає товар та залишає місце зустрічі.

«Пам’ятайте, якщо у вас немає можливості особисто зустрітися з продавцем, то можна скористатися послугою після платного платежу — тобто, після отримання та перевірки вантажу», ― наголосили в Уманській місцевій прокуратурі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я