Уманські студенти історики вшанували пам’ять Героя України В’ячеслава Чорновола

0
450

Нещодавно, на історичному факультеті Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулася зустріч студентів із директором садиби-музею В’ячеслава Чорновола Василем Стрижиусом. Захід був присвячений 19-тій річниці з дня загибелі громадського та державного діяча, борця за демократію, Героя України, з чиїм іменем тісно пов’язані процеси проголошення і становлення незалежності України.

Василь Васильович досить детально і цікаво розповів майбутнім історикам про дитинство та роки навчання В’ячеслава Чорновола, ідейні протистояння із радянським режимом, мордовські заслання, створення Народного Руху України, боротьбу за визнання національної символіки, проголошення Декларації про держаний суверенітет України. Директор музею торкнувся і трагічної події 19-ти річної давнини під Борисполем, яка перервала політ людини, що присвятила своє життя служінню Істині.

Уманські студенти історики вшанували пам'ять Героя України В'ячеслава ЧорноволаВ’ячеслав Максимович зробив багато для нашої держави. Маючи непересічні здібності, він міг побудувати кар’єру, стати успішним науковцем, але обрав іншу дорогу: борця за волю, демократію України. І ніколи не жалкував про те, що довелося здолати такий тернистий шлях. «Чорновіл прагнув того, щоб Україна була незалежною, самодостатньою, заможною державою», – зазначив Василь Стрижиус.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я