В УДПУ презентували поетичну збірку “Душа” про події на сході України

0
729

21 лютого у актовій залі університету за широкої участі громадськості міста, викладачів та студентів історичного факультету відбулася презентація поетичної збірки «Душа» кандидата філософських наук,  декана історичного факультету Анатолія Карасевича. (Автор передмови — поет, член Національної спілки письменників України Петро Поліщук. Спонсором збірки виступив приватний підприємець, меценат, волонтер Сергій Зозуля).

В УДПУ презентували поетичну збірку "Душа" про події на сході УкраїниПрикметно, що у презентації активну участь взяли студенти 1 курсу-історичного факультету, учасники АТО (родом із Гайсина, Бершаді, Боярки, Фастова, Звенигородки, Ямполя, Володарки, Тального). Найпочеснішими гостями заходу були матері загиблих на Сході воїнів-уманчан.

Свою п’яту збірку поезій «Душа» Анатолій Карасевич присвятив високим почуттям патріотизму, любові до Батьківщини, героїзму українських воїнів, подіям на Сході України, воїнам АТО, матерям, сини яких не повернулися з ненависної для всього українського народу війни. Словом, збірка — це найпотаємніша сповідь душі.

Зі сцени лунали вірші із нової книги Анатолія Карасевича. Проявили високу майстерність читців студенти, які декламували вірші «Сповідь», «Недоказане», «Чорнобривці», «Постать», «Вдова», «Традиція роду», «Лист з війни», «Ви не помітили».

Вибрані поезії зі збірки декламував автор.

Ведуча та модератор патріотичного заходу, начальник центру культури і дозвілля «Гаудеамус» Людмила Гекалюк проникливо виконала вірш «Герої не вмирають».

Командир розвідувальної групи з позивним «Рекс» Володимир, виступаючи перед присутніми, наголосив: «Назва збірки дуже близька і сердечна для нас. Коли ми там, в АТО, душею ми вдома з родиною. Коли я йшов в АТО, сій синок був ще грудничком, а коли повернувся, він уже бігав…» Боєць розповідав це дуже щиро, що його щоках текли сльози, хвилювання передалось всьому залу. Біль, жаль і скорбота за загиблими. Боєць, прихиливши коліна, вклонився матерям загиблих героїв.

Вісімнадцять воїнів-уманчан віддали своє життя за наше майбутнє. Ще троє не повернулися додому з Революції Гідності. Вічна пам’ять їм – бійцям за свободу України!

В УДПУ презентували поетичну збірку "Душа" про події на сході УкраїниКвіти вручали матерям воїни, побратими їх синів, яких забрала війна, а студенти подарували квіти воїнам. Музичні подарунки дарували тріо «Гонта» та дует «Мелодія». Це були пісні на слова Анатолія Карасевича. Виступаючи перед присутніми у залі, Анатолій Карасевич наголосив:

– Всі події, які відбуваються нині на Сході України, де воюють наші діти і внуки, нікого не можуть лишити байдужим. Вони визначають нашу позицію, змушують думати про майбутнє України. Ця жорстока війна проходить через серце і душу кожного українця.

В УДПУ презентували поетичну збірку "Душа" про події на сході УкраїниЗапропонована збірка – це моя чергова сповідь і спроба донести до читачів своє бачення наболілих проблем. Основою для її написання стали зібрані факти і документи, розповіді учасників основних конфліктів на Сході України за останні вже майже чотири роки.

На завершення презентації Анатолій Карасевич подарував всім бажаючим свою збірку із автографом.

В УДПУ презентували поетичну збірку "Душа" про події на сході України

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я