В Умані готують вчителів для нової української школи

0
134

Факультет дошкільної та спеціальної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини долучився до реалізації основних напрямів нової української школи (НУШ). Наразі одним із пріоритетів роботи вузу є забезпечення якісної підготовки та перепідготовки вчителів НУШ.

Про це повідомили у прес-центрі Уманського педуніверситету.

Задля забезпечення якісної підготовки і перепідготовки фахівців дошкільної та початкової освіти в УДПУ було створено Науково-методичний центр психологічного та дидактичного супроводу Нової української школи.

Центр оформлено відповідно до вимог Концепції «Нова українська школа». Навчально-тренінговий простір побудовано за осередками: природничо-дослідний, художньо-мовленнєвий, мистецько-творчий, спортивний, ігровий, осередок вчителя та ін.

Робочі місця студентів легко трансформуються для групової, парної та індивідуальної роботи. Центр оснащений сучасним інформаційним забезпеченням: інтерактивна панель, мультимедійний проектор, комп’ютери, інструментарій та матеріали, які сприяють ефективному розвитку розумового та емоційного інтелекту старших дошкільників та школярів.

Все це дозволить майбутнім педагогам створювати інтерактивні заняття та уроки із застосуванням ігрових методів, що є потужним мотиватором у навчанні. Освітні осередки наповнені дидактичними матеріалами для дошкільного та молодшого шкільного віку відповідно до вимог положень Концепції НУШ.

«Науково-методичний центр психологічного та дидактичного супроводу Нової української школи стане черговим кроком забезпечення високого рівня підготовки фахівців двох освітянських ланок ― дошкільної та початкової освіти», ― зазначили у прес-центрі УДПУ.

Варто зазначити, що на факультеті дошкільної та спеціальної освіти УДПУ успішно діють науково-дослідні лабораторії: «Дошкільна освіта, історія, перспективи розвитку в XXI ст.», «В. О. Сухомлинський і школа ХХІ ст.», Інклюзивної педагогіки, регіональний центр розвитку дитини «Дивосвіт», а також центр цифрової педагогіки у дошкільній та спеціальній освіті.

Крім того, на базі факультету початкової освіти УДПУ створено науково-дослідну лабораторію «Модернізація початкової освіти», функціонування якої відображає можливості навчання та виховання в умовах нової НУШ та інших освітніх програм.

Довідка.

Нова українська школа ― це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета ― створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.

НУШ ― це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж подобається відвідувати цю школу, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я