В Умані пам’ять Героїв Небесної сотні увіковічнять у камені

0
1012

В місті розробляється проектно-кошторисна документація для спорудження пам’ятника Героям Небесної Сотні на алеї Слави. Авторська назва монументу «Сльоза».  Згідно ескізу  пам’ятник буде побудований  у вигляді гранітної брили, що символізує незламність українського народу, а по чотирьох сторонах каменю будуть  стікати струмки – сльози, які омиватимуть граніт.

Проект пам’ятника обирався на умовах конкурсу, де кожен бажаючий міг запропонувати власне архітектурне бачення пам’ятної композиції. У результаті відкритого відбору на розсуд журі було подано три роботи, які оцінювались за такими критеріями:

– відповідність проекту умовам та вимогам конкурсу;
– естетичність та оригінальність рішень;
– гармонійність сполучання з архітектурним оточенням міського середовища.
За результатами конкурсу журі віддало перевагу проекту автора Лісаченка ВіктораМихайловича. Переможець отримав грошову винагороду у розмірі 6 тисяч гривень. Як повідомляють у  відділі архітектури, містобудування та кадастру Уманської міської ради монумент Героям Небесної Сотні не єдиний пам’ятний знак, який планується встановити.

Крім пам’ятника Героям Небесної Сотні, на алеї Слави буде встановлено тимчасову стелу з іменами загиблих учасників АТО з Умані . В подальшому планується оголосити конкурс на архітектурне рішення пам’ятного знаку  АТОвцям. – зауважив Олег Корніюк, головний архітектор міста.

coliter3В місті вже встановлено 9 меморіальних дошок загиблим учасникам АТО та перейменовано 9 вулиць і провулків.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я