В Умані пішла з життя академік університету садівництва Зінаїда Грицаєнко

0
1171

25 листопада відійшла у вічність видатна вчена у галузі біології і агротехніки сільськогосподарських культур, заслужений діяч науки і техніки України, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік АНВО України, завідувач кафедри біології Уманського Національного університету садівництва Зінаїда Мартинівна Грицаєнко. Про це повідомила прес-служба Уманського НУС.

Як відомо, життя Зінаїди Грицаєнко тісно пов’язане з Уманським національним університетом садівництва. Жінка ще з 60-х років стала основоположником вивчення головних напрямків механізмів дії на рослини, ґрунт і навколишнє середовище гербіцидів і біологічно активних речовин у посівах зернових, зернобобових і технічних культур з використанням сучасних методів досліджень: мічених атомів, люмінесцентної і електронної мікроскопії, газорідинної хроматографії, лабораторних, лізиметричних, польових і виробничих дослідів за різних умов застосування хімічних і біологічних препаратів.

Творча спадщина Зінаїди Грицаєнко добре відома ученим багатьох країн. Вона автор понад 400 наукових праць, засновник наукової школи «Мікробіології і фізіології рослин». Під її керівництвом  захищено докторську та 11 кандидатських дисертацій.

Зінаїда Мартинівна Грицаєнко – дійсний член Академії наук вищої освіти України, академік Міжнародної академії аграрної освіти та Міжнародної академії екології і безпеки життєдіяльності, має державні та галузеві нагороди, почесні звання; лауреат нагороди Ярослава Мудрого, заслужений діяч науки і техніки України; заслужений діяч Міжнародної академії екології та безпеки життєдіяльності з нагородженням «Зіркою вченого»; заслужений працівник Міжнародної вищої аграрної школи; відмінник аграрної освіти і науки І ступеня; президентський стипендіат.

Проводила велику громадську роботу: голова спеціалізованої вченої ради із захисту докторських і кандидатських дисертацій за спеціальностями «Фізіологія рослин» і «Мікробіологія»; член президії та віце-президент Академії наук вищої освіти України, віце-президент Міжнародної академії аграрної освіти.

Редакція висловлює щирі співчуття родині загиблої.

Прощання із Зінаїдою Грицаєнко  відбудеться 27 листопада за адресою:

м. Умань вул. Інститутська, 1, корп. № 1, ауд. № 48.

Час: з 10:00 до 12:00 год.

 

 

 

 

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я