В Умані шукають учасників масштабної військової реконструкції

0
351

Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура», що знаходиться у селі Легедзине на Уманщині, запрошує усіх охочих 9 березня взяти участь у військової реконструкції боїв за Умань 1919 року. Про це на своїй сторінці у соцмережі Facebook повідомив директор заповідника Владислав Чабанюк.

Владислав Чабанюк описав історичні події, які планують візуалізувати під час військової реконструкції. Зокрема, мова йде про масштабні бої за Умань у 1919 році:

«7-8 березня 1919 року козаки полку Кармелюка прикривали Умань від наступу червоних з боку Тального. У боях була задіяна кінна розвідка, піші сотні, кулеметники, полкова артилерія. Після відступу нашої розвідки з Тальянок основні бої відбулися на підступах до Легедзиного та нічний бій у самому селі. За спогадами учасників боїв та їх очевидців, петлюрівський відступ до села Доброводи більше години, з кулемета, прикривав хорунжий Янсон. У цих важких боях геройськи лягла вся 2-га сотня (до своїх прибилося з цієї сотні лише два козаки). 10 березня Умань захопили червоні».

Щодо участі у військовій реконструкції можна звертатися за телефонами:

  • Олександр Назаров ― 0672656791
  • Владислав Чабанюк ― 0963759769

Захід запланували на 9 березня. Збір у музеї заповідника «Трипільська культура» у селі Легедзине. Події почнуть розгортатися о 13:00.

В Умані шукають учасників масштабної військової реконструкції

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я