В Умані відкрили пам’ятник загиблим уманчанам в АТО

0
1449

Герої не вмирають доки жива пам’ять про них: в День захисника України, 14 жовтня на Алеї Слави містяни відкрили пам’ятний знак загиблим уманчанам в зоні антитерористичної операції. На відкриття меморіалу завітали  учасники АТО, рідні та близькі загиблих військовослужбовців, волонтери та представники влади.

Офіційно презентували меморіал учасник АТО, майор Олександр Джога та мер Олександр Цебрій.

На данном изображении может находиться: 1 человек, стоит, дерево и на улицеСьогодні ми відкрили пам’ятний знак нашим землякам, які віддали своє життя за мир в Україні, за наше світле та щасливе майбутнє. Символічним є те, що відкриваємо ми пам’ятний знак сьогодні, коли держава відзначає Покрову Пресвятої Богородиці, День захисника України, та День українського козацтва. Чотири роки тому, на Майдані українці довели всьому світу своє прагнення жити в європейській демократичній державі, але боротьба не закінчилась. Сьогодні тисячі наших хлопців продовжують боротьбу на Сході захищаючи нашу країну від агресора. – звернувся до учасників мітингу мер, Олександр Цебрій.

На данном изображении может находиться: один или несколько человек, люди стоят, дерево и на улице

Міською радою був оголошений конкурс на проект меморіалу. Кращою розробкою був визнаний проект уманського архітектора Віктора Лісаченка.

-Цей знак по своїй суті повинен нагадувати нам про те що , воля України , її державність не дається задарма. Кожен прапор,  який є на знакові охороняє головний державний Прапор України, і головна ідея цього меморіалу  це те, що повинен наступити мир на нашій землі. Моє щире  побажання, щоб цих прапорів більше не добавлялось на цьому пам’ятнику. – зазначив архітектор.

Ініціаторами створення пам’ятнику виступили учасники АТО, громадські організації , волонтери та рідні загиблих.

На данном изображении может находиться: 2 человека, на улице-Цей пам’ятник знак тим хлопцям, які заплатили найвищу ціну за наше мирне життя.  Знак повинен нагадувати уманчанам, українцям, якою ціною дається свобода. Як сказав один американський президент: «Дерево свободи потребує, щоб його поливали кров’ю патріотів». – зазначив Констянтин Аксамітний,  Голова уманської міськрайонної спілки учасників АТО.

На данном изображении может находиться: 5 человек, люди стоят и на улицеЗа  час АТО  Уманщина втратила 20 військовослужбовців, імена яких викарбувані на монументі.

Завершилось відкриття меморіалу покладанням квітів  та освяченням знаку загиблим уманчанам.

На данном изображении может находиться: дерево, на улице и природа

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я