В Умані вшанували пам’ять жертв Чорнобиля

0
807

Сьогодні біля пам’ятника жертвам Чорнобиля зібрались керівництво міста, представники уманської громади, депутати міської ради, члени громадської організації «Союз Чорнобиль України», працівники установ та підприємств міста, щоб вшанувати пам’ять людей, які віддали своє життя під час ліквідації аварії.

«Чорнобильська катастрофа стала своєрідним тестом на реальну готовність країни до подій такого масштабу. Вона дала приклади високого патріотизму і жертовності. Ми, уманчани, низько схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто ціною свого життя врятували світ. І свято шануємо всіх учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС за проявлений героїзм, самовідданість та мужність в тих екстремальних обставинах», – сказав міський голова Олександр Цебрій.

Yes

Фото Уманськия Відділа.

Також Олександр Володимирович вручив ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС матеріальну допомогу, Почесні грамоти Черкаської обласної державної адміністрації, Черкаської обласної ради, виконавчого комітету Уманської міської ради, та ордени Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» «Герой Чорнобиля».

Також на мітингу були присутні пенсіонери МВС Любарський Б.В., Вінницький А.М., Кравченко В.І., Шуляк В.І., Бондар Ф.М., Миколюк П.Г., Гаркавенко А.І., які в далекому 1986 році приймали участь в ліквідації наслідків аварії, забезпеченні охорони громадського порядку та безпеки дорожнього руху, а також евакуації населення з 30-кілометрової зони навколо ЧАЕС, яка стала зоною відчуження.
Мітинг пам’яті завершився хвилиною мовчання за померлими чорнобильцями, покладанням вінків та квітів до пам’ятника «Чорнобиль 1986».
Yes32 роки тому, 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС сталися вибухи, внаслідок яких повністю було зруйновано реактор 4 енергоблоку. У повітря потрапили радіоактивні речовин, що з вітром розсіялися над Україною і багатьма країнами Європи.
Техногенна катастрофа забрала життя численних її ліквідаторів, які, особливо в перші дні, не знали про загрозу, яку несе радіація. Ціною власного життя і здоров’я вони ліквідували пожежу на станції і далі проводили роботи на аварійному блоці і навколо нього.

Yes

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я