В Умані встановили меморіальну дошку в пам’ять про Євгена Тищика

0
85

11 березня в Умані з нагоди 75-ї річниці визволення міста від нацистів було відкрито меморіальну дошку в пам’ять про Героя Радянського Союзу Євгена Костянтиновича Тищика. Він героїчно загинув 10 березня 1944 року під час визволення Умані від фашистських загарбників.

В Умані встановили меморіальну дошку в пам’ять про Євгена Тищика

Меморіальну дошку було встановлено за адресою: вул. Тищика / Європейська, 58. Про це йдеться на сайті Уманської міської ради.

В Умані встановили меморіальну дошку в пам’ять про Євгена Тищика

Довідка.

Євген Костянтинович Тищик народився 8 вересня 1919 року в селі Чеснівка Лисянського району Черкаської області. У 1939 році вступив до Київського танково-технічного училища.

З червня 1941 року воював у боях з нацистами у складі танкових підрозділів на Південно-Західному і 2-му Українському фронтах. Брав участь у Чернігівсько-Прип’ятській, Корсунь-Шевченківській та Умансько-Ботошанській операціях.

10 березня 1944 року командир роти 50-ї танкової бригади 2-ї танкової армії, 2-го Українського фронту, старший лейтенант Тищик одним із перших увірвався в Умань і понад годину до підходу підкріплення вів у місті бій з ворогом. За цей час він знищив чотири танки, чотири зенітних гармати і значну кількість гітлерівців. Євген Тищик загинув у цьому бою, врізавшись своїм танком у німецькі бензовози.

За зразкове виконання бойових завдань боротьби з нацистськими загарбниками і проявлені при цьому мужність і героїзм старшому лейтенанту Євгену Костянтиновичу Тищику посмертно було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Євген Тищик похований у Братській могилі в Умані. Пам’ять про героя-визволителя було увічнено в назві однієї з центральних вулиць міста, яку було перейменовано з вулиці Лісової на вулицю Тищика.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я