В Уманській ЦРЛ відкрили сучасний скринінговий центр, який дозволяє вчасно діагностувати рак у жінок

0
2836

19 лютого на базі Уманської центральної районної лікарні відкрито сучасний скринінговий центр «Здоров’я жінки». Стаціонарний цифровий мамографічним комплекс, стаціонарний УЗД-апарат та кольпоскоп з цифровою відеосистемою і програмним забезпеченням дозволять своєчасного виявляти передракові захворювання, передпухлини, початкові стадії раку. Це забезпечить ефективне та успішне лікування раку у жінок. Повідомляє сайт Уманської РДА.

Для святкового відкриття центру до лікарні завітали народний депутат України Антон Яценко, голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко, голова обласної ради Олександр Вельбівець,  голова Уманської райдержадміністрації Євгеній Данченко. Також у святковому дійстві брали участь начальник управління охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації Лобас М.В., заступник голови Уманської райдержадміністрації Бабкін П.А., депутати районної ради, керівники сільськогосподарських підприємств, сільські голови.

Перед ними постало приміщення з новим якісним ремонтом, окремим входом, прибране кульками і з привітними працівниками рецепції. Подія – особлива, тож не обійшлася і без урочистого перерізування червоної стрічки.

В Уманській ЦРЛ відкрили сучасний скринінговий  центр, який дозволяє вчасно діагностувати рак у жінокГоловний лікар Інна Добрянська продемонструвала центр та розповіла про всі його можливості. Вона зазначила, що базовим принципом ефективної онкологічної допомоги у світі лишається виявлення онкологічних захворювань на ранніх стадіях. Відтепер жінкам не доведеться шукати різні кабінети в лікарні чи навіть відвідувати лікарні різного рівня, записуватися на дороговартісні обстеження у приватних лабораторіях, стояти у довгих чергах – в одному місці зосереджено все для діагностики жіночого здоров’я, а прийом здійснюватиметься за попереднім записом. Оперативну взаємодію всіх ланок галузі охорони здоров’я забезпечить інтернетний і телекомунікаційний зв’язок.

Даний проект реалізовується за рахунок співфінансування державного фонду регіонального розвитку та обласного бюджету у співвідношення 50/50 (з обласного бюджету виділено 950 тис. грн). Субвенції надали з Уманського, Христинівського, Жашківського, Тальнівського,  Монастирищенського районів та міста Умань, представникам яких висловив подяку голова Уманської районної державної адміністрації Євгеній Данченко. З особливими словами подяки за сприяння у відкритті центру Євгеній Михайлович звернувся до народного депутата України Антона Яценка, голови Черкаської обласної державної адміністрації Юрія Ткаченка, голови обласної ради Олександра Вельбівця.

В Уманській ЦРЛ відкрили сучасний скринінговий  центр, який дозволяє вчасно діагностувати рак у жінок

У липні 2017 року депутатським корпусом Уманської районної ради був підтриманий вказаний вище проект та погоджено виділення з місцевого бюджету субвенції обласному бюджету в сумі 170,5 тис. грн для придбання медичного обладнання. Також на сесії районної ради за сприяння та підтримки Євгенія Данченка у вересні 2017 року депутатами районної ради погоджено клопотання щодо виділення коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації для проведення ремонтних робіт в приміщенні поліклінічного відділення центральної районної лікарні для розміщення скринінгового центру «Здоров’я жінки» та монтажу обладнання. Загальна вартість проекту для Уманської центральної районної лікарні складає 3 636 178  грн.

Такі скринінгові центри, відповідно до обласної програми, запроваджені в п’яти регіонах області, в тому числі і в Уманському районі, який буде обслуговувати не лише жіноче населення Уманського району, але і міста Умань, Христинівського, Жашківського, Тальнівського, Маньківського та Монастирищенського районів та мати статус міжрайонного. Про це зазначив голови обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко.

Голова обласної ради Олександр Вельбівець додав, що такі проекти – це реальні дії для наближення медицини до людей. Адже тепер жителям округу не треба їхати в обласний центр для проходження відповідних процедур.

Немало зусиль для відкриття центру «Здоров’я жінки» доклав народний депутат України Антон Яценко.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я