Вісім безробітних жінок з Уманщини безкоштовно отримають професію «кухар»

0
135

Уманська районна філія Черкаського обласного центру зайнятості надала восьми безробітним жінкам з сіл Уманського району ваучери для оплати професійного навчання за професією «кухар». Саме ця професія є однією з найбільш затребуваних на ринку праці регіону.

Вказані особи звернулися до центру зайнятості у серпні поточного року. Про це повідомили в Уманській районній державній адміністрації.

Ваучери на безкоштовне навчання були надані в межах програми служби зайнятості щодо підтримки конкурентоспроможності громадян на ринку праці. Фінансування здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

На сьогодні ваучер на навчання можна отримати за 31 професією та 22 спеціальностями. Для безробітних передбачена перепідготовка, спеціалізація та підвищення кваліфікації за пріоритетними в економіці професіями та спеціальностями.

«Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб ― з 1 липня 2019 року становить 20 тис. 070 грн. Ваучер видається одноразово. Якщо вартість навчання перевищує вартість ваучера, особа або роботодавець може оплатити різницю. Така підтримка для окремих пільгових категорій громадян та осіб зрілого віку, значно підвищує шанси на працевлаштування та сприяє їх професійному розвитку», ― зазначив директор Уманської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Василь Скрипник.

Довідково.

Право на отримання ваучера мають:

  • особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, до досягнення ними пенсійного віку;
  • особи, звільнені з військової служби (окрім військовослужбовців строкової служби) в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв’язку зі скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними встановленого пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію;
  • особи, звільнені з військової служби після участі в подіях на Сході країни, з числа інвалідів до отримання права на пенсію;
  • внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності роботи.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я