Володимир ГАМАЛИЦЯ: На які дороги заслуговує Уманщина?

0
930

Дороги – це артерії економіки. Розвиваючи Уманщину як туристичний регіон, ми досі маємо проблеми з дорогами. Читаючи регулярні звіти про ремонт доріг в районі та в самому місті, мене дивує одне – чому маючи доступні технології 21 століття, ми досі ремонтуємо за “старою схемою”: зрізаємо невеликий шар покриття, вивозимо будівельне сміття, утилізуємо, накладаємо новий шар. Який за один сезон отримує так звані “відображені тріщини”, бо основа дороги так і залишилася з тріщинами. І як наслідок, через два роки по дорозі відчутні “хвилі” асфальту, а на третій – четвертий рік вже “ямковий ремонт”. Який знову тягне витрати з бюджету.
При цьому низьку якість доріг пояснюють “складними погодніми умовами”.

То може варто використати досвід Сполучених Штатів та Японії? Де підчас умови складніші. А дороги кращі?

В Україні спочатку на Львівщині, потім на Херсонщині і нарешті – під Черкасами, проводять капітальний ремонт доріг за технологією холодного ресайклінгу.
Це американська технологія, яка дозволяє провести ремонт дороги разом з основою – до 25 сантиметрів. Дорога, яка не боїться ні морозів, ні спеки, ні перепадів температур.
Її перевага – не потрібно вивозити і утилізовувати будівельне сміття. Бо прямо в агрегаті воно переробляється і заново укладається. Так знищуються глибокі тріщини, що унеможливлює потрапляння води під покриття і низькотемпературний розрив. Відтак, гарантія на дорогу після ремонту складає до 20 років. А витрати зменшуються, бо ми не платимо за транспортування і утилізацію сміття, не купуємо новий щебінь та інші матеріали. .

При цьому, завдяки сучасним жпс-технологіям, техніка не робить зайвих проходів і укладається покриття з неперевершеною точністю – без колій, хвиль і т.д.

Як кажуть, один образ коштує тисячі слів. Тому раджу передивитися відео, як будували такі дороги під Черкасами та як будували на Львівщині.

Українським дорогам – якісне покриття. Сучасні американські технології з будівництва доріг, новинки техніки та програмного забезпечення, супутникові системи моніторингу та онлайн-технології контролю якості, презентували на Черкащині.

 

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я