Викладачі уманського ВНЗ взяли участь у вшануванні пам’яті Василя Стуса

0
740

Делегація історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини12 січня відвідала урочистості на малій батьківщині Василя Стуса – в селі Рахнівка Гайсинського району Вінницької області. Делегацію викладачів очолила доцент кафедри історії України Марія Рогожа.

Голова районної ради Григорій Іванович Боровий, звертаючись до учасників зібрання, наголосив, що Гайсинська земля пишається тим, що славетний син України Василь Стус народився саме тут.

Викладачі уманського ВНЗ взяли участь у вшануванні пам’яті Василя Стуса

– Василь Стус належав до опозиційно настроєної національно свідомої молодої інтелігенції, яка відверто протиставила себе тоталітарному режимові. Йому випало жити в надзвичайно складний час. Час, коли людина мала вибирати: мовчати, попри всі утиски та приниження – і зберегти своє життя, чи зберегти в собі Людину, навіть ціною власної смерті. Стус обрав друге, – зауважив Григорій Боровий.

Кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Марія Рогожа звертаючись до учасників дійства подякувала усім за небайдужість до вшанування пам’яті видатного поета.

Викладачі уманського ВНЗ взяли участь у вшануванні пам’яті Василя Стуса

– Українська земля особливо багата на таланти, але багатьом з них за свій талант во ім’я України доводилося платити життям. І Василь Симоненко, і Алла Горська, і Василь Стус, і сотні інших українських геніїв, офірували життя за будучину свого народу, за визволення його з рабства духу. За Слово, бо Слово – це основа нації!- підкреслила Марія Миколаївна Рогожа.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я