Зарплата в «конверті» – майбутнє без пенсії: в Умані продовжується боротьба з тіньовою зайнятістю

0
846

Максимально зменшити кількість «тіньових» працівників, забезпечити соціальними гарантіями та компенсувати дефіцит по соцвидатках за рахунок легалізації зайнятості населення та заробітної плати:  за участі міського голови Олександра Цебрія відбулась нарада у ході, якої спеціалізована комісія розповіла, яких заходів було вжито в місті задля зменшення рівня тіньової зайнятості.

Працюєш неофіційно – залишайся без оплачуваної відпустки: питання легального працевлаштування, виплати офіційної, прозорої заробітної плати є надзвичайно актуальне, адже досить часто роботодавці намагаються зекономити на своїх працівниках, пропонують їм отримувати заробітну плату в «конвертах», на що ті нерідко свідомо погоджуються. І цим самим завдають великої шкоди як самому собі так і місту в цілому.

-Через високий рівень тіньової зайнятості місто втрачає кошти, які можна було б спрямувати на зростання добробуту і підвищення якості життя громадян, на ремонт та освітлення доріг і тротуарів, на закупку необхідного медичного обладнання, на капітальний ремонт та розвиток дитячих садочків, шкіл, закладів охорони здоров’я. – зазначив очільник міста.

З метою зменшення рівня тіньової зайнятості в Умані була створена спеціальна комісія, яка постійно проводить роз’яснювальну роботу на підприємствах та сприяє легалізації працівників і збільшення рівня зарплатні в місті. Повідомлення, попередження, штрафи: далеко не повний перелік заходів який здійснюється для контролю ситуації.

-Кожен підприємець подає повідомлення, в якому вказується інформація про прийнятих працівників. Ми  вже маємо результати нашої співпраці. За другий квартал 2018 року зафіксовано близько 500 нових працівників. Але  наявні і  деякі недоліки: такі як виплата заробітної плати «в конвертах», загальний рівень зарплати в місті, але ми будемо продовжувати працювати в заданому напрямку.-  Зауважив начальник Уманської ОДПІ, Сліпченко Володимир.

Зарплата в «конверті» – майбутнє без пенсії: про можливі ризики залишитись без пенсійного забезпечення через неофіційну працю розповів начальник управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, Кузнець Анатолій. Він акцентував увагу присутніх на прямій залежності рівня заробітної плати та майбутньої пенсії.

Податки на доходи фізичних осіб як бюджетоутворюючий фактор: за рахунок податків забезпечується соціальна сфера міста.

-На сьогодні дефіцит по оплаті праці працівників бюджетної сфери становить 32,2 млн. гривень, з них працівникам галузі охорони здоров’я – 15, 6 млн гривень, а працівникам освітніх закладів – 16, 6 млн гривень. Якщо для покриття цих видатків ми ще можемо розраховувати на медичну та освітню субвенції, то  витрати на забезпечення опаленням закладів ми зобов’язані покривати самостійно.  – розповіла Інна Новосельцева, заступник начальника фінансового управління Уманської міської ради.

 

 

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я