«Живі гроші»: з січня уманчани отримуватимуть готівку замість субсидій

0
773

З січня 2019 року в Україні почнуть надавати пільги та субсидії у грошовій формі. Проект відповідної постанови підготувало Міністерство соціальної політики України. Найближчим часом ініціативу винесуть на розгляд Кабінету міністрів України, зазначається на сайті виконкому Уманської міської ради.

У проекті Державного бюджету на 2019 рік закладено 55 мільярдів гривень на «живі» гроші для оплати комунальних послуг. Якщо сім’я відповідально ставитиметься до споживання енергоресурсів, то зможе використати залишки цих коштів на власний розсуд.

Наразі субсидії та пільги (безповоротна допомога держави на оплату послуг ЖКГ) надходить безпосередньо на особові рахунки людей у надавачів комунальних послуг.

З січня вся сума допомоги почне надходити безпосередньо на банківський рахунок нового субсидіанта у державному банку. Першочергово кошти йтимуть на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.

Якщо за результатами опалювального сезону на рахунку залишаться гроші, то їх можна буде використати на власний розсуд.

«Сума зекономлених грошей залежить виключно від родини. Найбільшою вона може бути в енергоефективних, тих, хто має добре утеплений будинок, лічильники та енергоощадний котел», ― зазначили у прес-службі Міністерства соціальної політики України.

Оскільки субсидію отримує майже половина українських сімей, процес монетизації допомоги проходитиме у три етапи:

  • з 1 січня 2019 року «живі кошти» на банківський рахунок надходитимуть тим, хто вперше звертається за допомогою;
  • з 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період;
  • з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто отримує житлову субсидію чи пільгу, отримуватиме їх готівкою.

Варто зазначити, що правила надання житлових субсидій не змінюються. Розмір допомоги й надалі буде залежати лише від розміру витрат на комуналку та від доходів громадян. Зміниться лише алгоритм виплати допомоги.

Залишити відгук

Please enter your comment!
Введіть Ваше ім'я